Tried and Tested. Sound Garden Hotel, czyli selfservice z muzyką w tle

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nowy hotelowy punkt na mapie Warszawy to idealna propozycja dla biznesmenów solo i grup incentive. Szwedzka precyzja, dużo światła oraz samoobsługowy i muzyczny koncept, który wnosi świeży oddech do świata tradycyjnych hoteli.

Sound Garden Hotel znajduje się przy ulicy Żwirki i Wigury, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska im. Chopina, w budynku wybudowanym przez SwedeCenter. Jego operatorem jest estońska grupa Legend Hotels & Spa.

soundgarden1

Samoobsługa

Pierwszy krok to rezerwacja. Strona www.soundgarden jest prosta i intuicyjna. Wybieramy zakładkę „Rezerwacja on-line” i wybieramy pokój. Hotel oferuje 206 pokoi, spośród których większość stanowią niewielkie, ale dobrze zaprojektowane 14-metrowe, jednoosobowe Classic Single Room z łóżkami o szerokości 140 cm. Do wyboru mamy także nieco większe Classic Room (łóżko 160 cm) oraz Mezzo Room, z opcją twin beds oraz biurkiem i apartamenty Grande Room, z odzielną częścią wypoczynkową oraz sypialnią. Na piętrach hotelu będą nam towarzyszyć dyskretne dźwięki: jazzu, popu, rocka, dźwięków natury i ciszy, czyli ambientu. W trakcie rezerwacji możemy także wybrać opcję podziemnego parkingu.

W przestronnym lobby hotelowym mamy do dyspozycji cztery samoobsługowe kioski z dużymi monitorami. Tutaj się meldujemy, podając albo numer rezerwacji albo imię i nazwisko. Automat wyda nam zakodowaną kartę do pokoju oraz wydrukuje na kartce podstawowe informacje z numerem pokoju, godzinami, w których można zjeść śniadanie i wymeldować się. W razie trudności pomocą służą dyskretni hostowie w niewielkiej recepcji.

soundgarden2

Ja wybrałem 16-to metrowy Classic Room (tutaj jest możliwość zameldowania dwóch osób). Wnętrze jest utrzymane w stylu szwedzkim, jasne, łazienka składa się z przeszklonego prysznica i umywalki, oddzielonej od pokoju szklaną, ale nieprzezroczystą ścianą.

soundgarden3

Tuż przy łóżku miałem do dyspozycji obrotowy stolik – idealne miejsce do pracy z laptopem – wyposażony w gniazdka elektryczne oraz wyłączniki prądu, umożliwiające sterowanie oświetleniem całego pokoju.

Rozrywka

Centrum multimedialnej rozrywki to zawieszony na ścianie nad łóżkiem 32-calowy telewizor Samsunga. Po włączeniu dowiemy się wszystkich podstawowych informacji o hotelu, w zakładce „Miasto” poznamy najważniejsze fakty dotyczące Warszawy – gdzie zrobić zakupy, gdzie dobrze zjeść, gdzie łyknąć trochę kultury, gdzie wreszcie pójść wieczorem, by dobrze zabawić się w stolicy. Wybierając z menu muzykę, możemy posłuchać przygotowanych setów, odpowiadających muzyce pięter hotelu, czyli jazzu, popu, rocka, dźwięków natury i ciszy, czyli ambientu.


Sound Garden Hotel

Ul. Żwirki i Wigury 18, Warszawa, Polska.