Tried and Tested. Hotel Radisson Blu Leogrand, Kiszyniów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jedyny pięciogwiazdkowy w Mołdawii i najlepszy hotel w Kiszyniowie. Radisson Blu Leogrand Hotel to najlepsze miejsce na nocleg podczas biznesowej, i nie tylko, wizyty w stolicy tego ciekawego niewielkiego kraju.

Położenie

Radisson Blu Leogrand Hotel, położony w samym centrum Kiszyniowa przy ulicy Mitropolit Varlaam, jest najlepszym w stolicy Mołdawii i jedynym pięciogwiazdkowym hotelem w całym kraju. Od międzynarodowego portu lotniczego w Kiszyniowie jest oddalony o blisko 15 kilometrów – dostaniemy się tutaj szybko taksówką lub hotelowym busem. W zasadzie wszystkie atrakcje są w zasięgu 15-minutowego spaceru – jak choćby parki: Katedralny i Stefana Cel Mare, Sky Tower Business Centre, katedra i opera czy wiele lokalnych piwniczek, gdzie można skosztować najlepszych mołdawskich win.

Pokoje

Hotel został oddany do użytku w obecnym kształcie rok temu, ma do zaoferowania 143 pokoje w pięciu klasach – Standard Rooms, Business Corner Rooms, Junior Suities, Executive Suities oraz Apartament Prezydencki. Wszystkie pokoje mają dostęp do szybkiego, bezprzewodowego Internetu w cenie pobytu, jest też możliwość zrobienia sobie herbaty i kawy. Goście wszystkich typów pokoi mają nielimitowany dostęp do strefy spa oraz atrakcji na terenie hotelu. Najmniejsze pokoje – Standard Rooms – mają 26 mkw., większe, typu Business Corner – 32 mkw., suity mają od 60 do 70 mkw. i mogą pomieścić trzech gości. Apartament Prezydencki ma 175 mkw., oddzielną jadalnię, taras i jacuzzi.

RS-71 RadissonBLU Hotel Beogrande Chisinau

Restauracje

Restauracje, a także serwowane w Radisson Blu Leogrand Hotel jedzenie to bez wątpienia klasa światowa. Główna restauracja to Ambassador Restaurant, oferująca dania à la carte z bogatym wyborem lokalnej mołdawskiej kuchni oraz śniadania w formie bufetu. Warto na nie zwrócić uwagę, bo śniadaniowy wybór jest imponujący – świeże warzywa i owoce, stacja, przy której serwowane są jajka po benedyktyńsku, doskonałe świeże pieczywo z lokalnych piekarni i wyciskane soki. Oprócz tego wybór światowych i lokalnych wędlin i produktów serowarskich.
Idealne miejsce na spokojną kolację to otwarta wieczorami restauracja Zaxi – tutaj możemy posłuchać muzyki na żywo, zjeść klasyczne dania, w tym kuchni azjatyckiej, i delektować się widokiem na panoramę miasta.
Otwarty przez całą dobę New York Restaurant & Bar to z kolei miejsce, gdzie w luźnej i niewymuszonej atmosferze możemy skosztować typowych dań kuchni amerykańskiej i meksykańskiej. Restauracja jest otwarta na miasto i wśród mieszkańców Kiszyniowa uchodzi za bardzo modne miejsce na weekendowe wypady.
Wszystkie restauracje oferują bardzo bogaty wybór najlepszych mołdawskich win.

Atrakcje, Spa i business meetings

Każdy gość hotelu, po uprzedniej rezerwacji, może skorzystać z nowoczesnego i cichego centrum spa – Aqua Zone. Znajdziemy tam urokliwy niewielki basen z niebieską wodą, salki do relaksu oraz sauny. W strefie masażu możemy skorzystać z bogatej oferty – od masaży sportowych po pielęgnacyjne i upiększające. Dodatkowo do dyspozycji gości jest też fitness centre, oferujące najnowsze urządzenia.
Radisson Blu Leogrand Hotel to także najlepsze miejsce w Kiszyniowie na organizację udanego spotkania firmowego – hotel dysponuje sześcioma nowoczesnymi salami konferencyjnymi, umożliwiającymi łączenie oraz różne konfiguracje, a dzięki programowi Meetings & Events zespół hotelu jest doskonale zorientowany w potrzebach
najbardziej wymagających międzynarodowych klientów.

Ocena

Jeśli Kiszyniów, to tylko Radisson Blu Leogrand Hotel. Doskonała lokalna obsługa, dobrze mówiąca po angielsku, dobre położenie, bliskość lotniska i pięciogwiazdkowa jakość, znana z innych europejskich obiektów sieci Radisson Blu.
Rafał Sobiech

Cena
Od około 300 złotych za noc

Restauracje, a także serwowane w Radisson Blu Leogrand Hotel jedzenie
to bez wątpienia klasa światowa.


Radisson Blu Leogrand Hotel

Ul. Mitropolit Varlaam, 77, Kiszyniów, Mołdowa.
Tel. tel.: +373 (22) 201201, info.chisinau@radissonblu.com