Tried and Tested. Hotel i spa Cottonina w Świeradowie–Zdroju

Autor tekstu: , Data publikacji:

Po kilkugodzinnej podróży czekała mnie wspaniała nagroda w postaci przepięknych krajobrazów Gór Izerskich, uroczych, skąpanych w kwiatach i słońcu miasteczek i wyjątkowego miejsca, jakim jest hotel Cottonina. Jeden z budynków – historyczna „Willa Fabrykanta” z XIX wieku, został odrestaurowany według starych planów i rycin. Architekci wspaniale rozplanowali pokoje gościnne i apartamenty – każdy z indywidualnym wystrojem wnętrz. W podziemiach jest teraz klimatyczny klub jazzowy „Cotton Club” i sala bilardowa.

Naprzeciwko wybudowano nowy obiekt architektonicznie spójny z dawnym budynkiem, gdzie mieści się też wewnętrzny basen, sauny i strefa welness. Na zewnątrz znajduje się duży parking, plac zabaw, wypożyczalnia rowerów i ścieżki spacerowe.

Położenie

Hotel znajduje się w Świeradowie–Zdroju w dzielnicy Czerniawa, kilka kilometrów od granicy z Czechami, 5 km od znanego uzdrowiska Świeradowa Zdroju, zwanego „Doliną Młodości” od znanych źródeł radonowych, 35 km od Jeleniej Góry.

Okolica oferuje niesamowitą ilość atrakcji. Największe z nich to Zamek Czocha, Zamek Frydlant, kompleks rozrywkowy Babylon w Libercu oraz jedyny w Polsce profesjonalny szlak rowerowy Singltrek, który wspólnie ze szlakiem w Czechach liczy 80 km. Inwestycja została nagrodzona w kategorii „7 Cudów Funduszy Euroejskich”.

Niedaleko hotelu znajduje się także jeden z niewielu punktów antygrawitacyjnych, gdzie samochody same podjeżdżaja pod górę. Tylko 3 km od hotelu znajduje się kolej gondolowa, która może przewieźć 2400 osób na godzinę. Zimą z hotelu do kolejki kursuje minibus. Stok jest naśnieżany i zapewnia 2500 m oświetlonych tras narciarskich.

Pokoje

W dawnej „Willi Fabrykanta” jest 18 pokojów i 3 apartamenty. Ze względu na zabytkowy charakter budynku, każdy z pokoi ma inny kształt i inną wielkość. W nowym budynku jest 39 pokojów na trzech piętrach oznaczonych kolorystycznie na fioletowo, czerwono i niebiesko. Wszystkie dodatki w poszczególnych pokojach są właśnie w takich barwach. Pokoje są przestronne, bardzo funkcjonalne i wyposażone we wszystko co niezbędne.

SPA

Na parterze znajduje się strefa wellness z małym basenem wewnętrznym, saunami, jacuzzi zewnętrznym oraz mineral spa. W sześciu gabinetach terapeuci odprawiają magiczne rytuały na twarz i ciało czepiąc energię z właściwości minerałów.

cottonina 2

Manager Spa Justyna Żukowska doradzi i zaproponuje autorskie zabiegi na twarz i ciało oparte na naturalnych składnikach. Flagowy zabieg „Bawełniany kokon”, „Dyniowy suflet”, „MangoSmoothie” to poezja zapachu i doznań. Oferowane są także zabiegi sezonowe – zimą rozgrzewające, wiosną orzeźwiające, detoksyzacyjne i modelujące sylwetkę. Jest też specjalny zabieg dla rowerzystów.

Ocena

Przyjazny, nowoczesny hotel z autorskimi zabiegami spa inspirowanymi naturalnym bogactwem Gór Izerskich. Znakomite miejsce na wypady turystyczne i sportowe. Cottonina jest obiektem idealnie przystosowanym do przyjmowania rodzin z dziećmi Nagroda za III najlepsze nowe spa w Polsce.

CENY
od 249 zł za pokój dwuosobowy ze śniadaniem i dostępem do strefy wellness

 

 

 


Cottonina Villa & Mineral Spa Resort

Ul. ul. Sanatoryjna 7, 59–850 Świeradów Zdrój, Polska.
Tel. tel. (+48) 75 78 45 500, info@cottonina.pl