Tried and Tested. Nosalowy Dwór Resort&Spa

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kompleks hotelowy składa się z czterech obiektów w standardzie od 3-5*. Historia resortu zaczęła się od jednej z najbardziej znanych zakopiańskich restauracji – Regionalnej, która do dziś zachwyca Gości kuchnią i tradycyjnym góralskim wystrojem.

Pierwszy z hoteli, trzygwiazdkowy Nosalowy Dwór powstał kilkanaście lat temu. Położenie blisko Nosala i wyjątkowy rodzinny klimat tego obiektu, związany z narciarskimi tradycjami właścicieli, sprawiły, że to miejsce cieszy się wielką popularnością wśród prawdziwych fanów jazdy na nartach.Tuż obok hotelu Nosalowy Dwór powstał nowoczesny czterogwazdkowy hotel Grand Nosalowy Dwór oraz pięciogwiazdkowy hotel Rezydencja Nosalowy Dwór, zaprojektowane według najlepszych wzorców alpejskich kurortów, z wykorzystaniem elementów zakopiańskiego stylu i regionalnej architektury. Pod koniec 2016 roku  otwarto Hotel Rezydencja II Nosalowy Dwór. Ten obiekt to niezwykły przykład umiejętnego wykorzystania najnowszych trendów architektury w połączeniu z pięknem górskiego krajobrazu. Znajduje się w nim  największe na Podhalu Centrum Kongresowe „Gerlach” o łącznej powierzchni 1250 mkw., mogącej pomieścić jednocześnie nawet 1200 uczestników.

Położenie

Nosalowy Dwór Resort&Spa znajduje się na Jaszczurówce,w malowniczej części Zakopanego nieco oddalonej od centrum, u podnóża znanego narciarskiego stoku na Nosalu. Do dworca kolejowego i stacji PKS jest około 3 kilometrów, a do skoczni narciarskiej Wielka Krokiew jest około 1,5 kilometra. Dla biznesmenów, którzy cenią swój czas wybudowano lądowisko dla helikopterów czynne przez cały rok. Najbliższe lotniska pasażerskie znajdują się w Popradzie
na Słowacji i w Krakowie (Balice), oddalonym o 100 kilometrów od Zakopanego. W hotelu znajduje się stanowisko BMW Concierge, w którym goście mogą korzystać z jazd testowych najnowszymi modelami BMW.

Pokoje

Każdy z hoteli oferuje inny standard pokojów. Do dyspozycji gości, w zależności od upodobań  i zasobności portfela, są zarówno pokoje typu standard  jak i luksusowe apartamenty, takie jak np. Apartament Prezydencki, położony na najwyższej mieszkalnej kondygnacji w Rezydencji II Nosalowy Dwór, z niezapomnianym widokiem na Giewont, Nosal i Kopieniec. Nosalowy Dwór oferuje 29 pokoi. Rezydencja Nosalowy Dwór 150 pokoi, Rezydencja II Nosalowy Dwór 99 pokoi, a Grand Nosalowy Dwór 100 pokoi. W każdym z nich jest telewizor LCD, Wi-Fi, sejf, lodówka i minibar. Pokoje są jasne, przestronne, utrzymane w ciepłej kolorystyce, większość z balkonami i pięknym widokiem. Łączna oferta całego kompeksu to około 400 pokoi
i apartamentów.

Do dyspozycji gości w resorcie jest narciarnia, podziemny garaż, lobby bar, pokoje zabaw dla dzieci, basen, sauna, restauracje, widokowa kawiarnia Panoramika.

Zarówno hotel Rezydencja II, jak i hotel Rezydencja Nosalowy połączone są  z Hotelem Grand. Na 3-cim poziomie znajduje sie przeszklony łącznik, który prowadzi do Centrum Wellness&Spa
(Klinika La Perla), sal fitness i do kawiarni. Z kolei na  dachu hotelu Rezydencja Nosalowy Dwór  znajduje się wyjątkowe miejsce VIP Business lounge Giewont, gdzie oprócz spotkań, prezentacji i rozmów biznesowych w kameralnych boardroomach można podziwiać z tarasu widok na szczyty górskie.

Restauracje

W resorcie do dyspozycji gości jest Restauracja Regionalna oferująca dania i produkty kuchni regionalnej, Restauracja Grand, oferująca obfite śniadania
i obiadokolacje bufetowe, ale także dania à la carte z kuchni polskiej i kuchni molekularnej, oraz restauracja Rezydencja, znana ze świetnych śniadań i obiadokolacji bufetowych, bazujących na sezonowo dostępnych produktach lokalnych.

Konferencje

Oferta kompleksu to 23 sale konferencyjne dla około 2000 osób. Hotel Grand Nosalowy oferuje   Centrum Konferencyjno-Biznesowe „Rysy”, a hotel Rezydencja II Nosalowy Dwór  największe na Podhalu Centrum Kongresowe „Gerlach” dla 1250 osób, wyposażone w najbardziej nowoczesne urządzenia nagłaśniające i multimedialne. Hotel został nagrodzony tytułem Brand of the Year w konkursie „Hotel Brand Awards 2016”.

Ocena

Różnorodna oferta turystyczna i biznesowa. Polecam organizatorom dużych imprez, kongresów, eventów, a także na indywidualny wypoczynek. Wspaniała lokalizacja dla narciarzy. Niezapomniana sceneria polskich Tatr.