Al Mahara – co po arabsku znaczy „muszla ostrygi” jest jedną z najbardziej spektakularnych restauracji świata. Wchodzi się do niej przez złocony łuk, a jej ściany są jednocześnie ścianami gigantycznego akwarium, w którym pływają setki egzotycznych ryb. Pikanterii dodaje fakt, że jej specjalnością są najbardziej wyszukane owoce morza. Al Muntaha znajduje się na 27 piętrze, a więc 200 m n.p.m. Jest znana z nowoczesnej kuchni europejskiej. Bab Al Yam słynie z kuchni międzynarodowej, Junsui – z potraw kuchni azjatyckiej, Sahn Eddar – z kuchni międzynarodowej.
Ponadto w hotelu znajdują się: Skyview Bar, pokoje konferencyjne, salon spa (14 gabinetów zabiegowych), biblioteka, lądowisko dla śmigłowców, kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową, Talise Spa, 4 baseny, ogród i taras słoneczny.
Na środku atrium znajduje się fontanna, będąca sceną niezwykłych pokazów – kaskady wody spadają po stopniach i są wyrzucane w niebo w spektakularnych układach choreograficznych. Aż 2000 m² powierzchni hotelu jest pokryte 24–karatowym złotem. Al Falak – sala balowa jest praktycznie w całości wyłożona tym kruszcem. Wielokolorowe, ręcznie robione dywany sprowadzono z Indii, RPA i Anglii, granit użyty do wykończenia został wydobyty w Brazylii, a marmury pochodzą z Carrary. Z lotniska do hotelu można dotrzeć luksusowymi Rolls Royce’ami lub helikopterem lądując na 28 piętrze.
Zobacz, jak kierowca F! DAvid Coulthard „pali gumy” w swoim bolidzie na lądowisku helkopterów na szczycie Burj al Arab
Ocena Burj al Arab
Fantastyczny hotel na specjalne okazje. Jego standard uchodzi za najwyższy na świecie (był zresztą pierwszym hotelem 7–gwiazdkowym). Obsługa wyśmienita już choćby z tego powodu, że proporcja liczby personelu do liczby gości wynosi… 8:1. Niezwykłym gadżetem, który otrzymują goście na czas pobytu jest iPad, którego obudowa została wykonana ze złota. Ten nieco abstrakcyjny „depozyt” mówi sam za siebie, wprowadzając gości Burj Al Arab do krainy arabskiego snu.
ceny
od 2000 $ za osobę za noc