Tried & Tested: Apartament Generała De Gaulle’a, Sofitel Grand Sopot

Autor tekstu: , Data publikacji:

Apartament prezydencki, to wizytówka każdego luksusowego hotelu. Zazwyczaj zaprojektowany jest z najwyższą starannością, z myślą o potrzebach i komforcie nawet najbardziej wymagających gości. Nie inaczej jest w przypadku jedynego w swoim rodzaju Apartamentu Generała De Gaulle’a w hotelu Sofitel Grand Sopot – odpowiednika apartamentu prezydenckiego.

Legenda miejsca

Większość gości decyduje się na pobyt w apartamencie, który swą nazwę zawdzięcza prezydentowi Francji, ze względu na otaczającą go legendę i osobistości, które w nim przebywały.

Sam Charles de Gaulle spędził tu noc z 9 na 10 września 1967 roku. Specjalnie na jego przybycie sprowadzono nowe łóżko z Muzeum Narodowego w Warszawie, gdyż to standardowe okazało się za krótkie. Wśród znamienitych gości, którzy zamieszkiwali legendarny pokój numer 224 byli także, między innymi: Ignacy Mościcki, Władimir Putin, Fidel Castro, król Hiszpanii Alfonso XIII, premier Hiszpanii Jose Louis Zapatero, a także gwiazdy muzyki i filmu, takie jak Omar Sharif, Greta Garbo, Annie Lennox, Helena Vondrackova, Prince czy Marlena Dietrich. Fakt ten sprawia, że sama myśl o pobycie w tym pokoju staje się niesamowitym przeżyciem.

Historia i technologia

Co decyduje o tym, że wizyta w tym apartamencie jest naprawdę niezapomniana? Co odróżnia ten pokój od innych? Jego ogrom, majestatyczność i wystrój. Wszystkie meble są zabytkowe i pochodzą z lat 20-tych minionego wieku. To one decydują o klimacie tego miejsca, pozwalają przenieść się w odległe czasy, fascynują. Dominuje złoty kolor pomieszany z czerwienią i bordo. Wielkie kryształowe, zdobione lustra sprawiają, że każdy czuje się tutaj jak w królewskiej komnacie. Piękny, rzeźbiony sekretarzyk tak działa na wyobraźnię, że łatwo zapomnieć o współczesnych możliwościach komunikacji i marzyć o napisaniu listu na pięknej papeterii. Nie oznacza to jednak braku technologicznych udogodnień. Apartament wyposażony jest w najlepszy system dźwiękowy – Bose, telewizję, telefon i bezprzewodowy internet.

Szampan na powitanie

Wnętrze, mimo swej majestatyczności i przepychu, jest przytulne i ciepłe. W jednej z „komnat” znajduje się zabytkowa komoda o nietypowych kształtach. To na niej zazwyczaj czeka na gościa patera owoców, talerz słodkości i schłodzony szampan na powitanie.

Na ścianach wiszą piękne obrazy przedstawiające kompozycje kwiatowe oraz zdjęcia generała de Gaulla. Okna wychodzą na morze i historyczne sopockie molo. Widok ten nie ma sobie równych, a szczególnie pięknie wygląda nocą.

Apartament Charlesa de Gaulle’a ma ponad 110 m2. Goście go zamieszkujący mają do dyspozycji dwie sypialnie, każda z osobną łazienką, wyposażoną w najwyższej jakości kosmetyki Hermès. Jedna z łazienek ma tylko wannę, druga natomiast zarówno wannę, jak i prysznic. W każdej sypialni znajduje się duża garderoba, w której zmieści się nawet spory bagaż.

W pierwszej sypialni znajdziemy dwa komfortowe łóżka według projektu marki Sofitel MyBed™, które mogą zostać przygotowane jako jedno łoże.  W drugiej czeka na nas wielkie łoże typu King Size także wykonane zgodnie z koncepcją MyBed™. Obie sypialnie połączone są salonem o powierzchni około 30 m2, do którego przylega toaleta i kącik z umywalką. Piękny okrągły, złocony stół z marmurowym blatem, stylowa sofa i dwa fotele są zapowiedzią udanego dnia rozpoczętego pysznym śniadaniem, świeżo parzoną aromatyczną kawą i porannym czytaniem prasy. Okazała złota witryna, w której znajdują się zabytkowe elementy zastawy hotelowej nadaje wnętrzu uroku i sprawia, że mamy wrażenie jakbyśmy byli we własnym domu. W tym samym pomieszczeniu czeka na gości luneta, przy pomocy której można obserwować nadbałtyckie niebo. Wielką zaletą suity prezydenckiej jest też taras rozciągający się na szerokość całego apartamentu.

Ocena

Pobyt w historycznym, wyjątkowym miejscu, jakim jest Apartament Generała de Gaulle’a w Sofitel Grand Sopot to wielka przyjemność i niezapomniane wrażenia, a także trudne do opisania doznanie „stąpania po śladach” wielkich osobistości. Noc w legendarnym apartamencie to poznanie prawdziwego luksusu od pierwszej chwil. Czujemy się tu wyjątkowi, jedyni w swoim rodzaju. Tym bardziej, że w cenę pobytu wliczony jest nawet transfer z lotniska. Sympatyczny personel pozostaje do naszej dyspozycji i daje poczucie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Polecam wszystkim.

To wielka przyjemność i niezapomniane wrażenia, doznanie „stąpania po śladach” wielkich osobistości. Noc w legendarnym apartamencie de Gaulle’a to poznanie prawdziwego luksusu od pierwszej chwil. Czujemy się tu wyjątkowi, jedyni w swoim rodzaju.

Cena

 4100 zł za noc

 


Sofitel Grand Sopot

Ul. ul. Powstańców Warszawy 12/14, Sopot, .
Tel. tel. 58 520 60 00