Tried & Tested. Apartament Królewski w Radisson Blu Sobieski

Apartament Królewski to najbardziej luksusowe wnętrze w hotelu Radisson Blu Sobieski. Oferuje 142 mkw. na dwóch najwyższych piętrach budynku. Jest usytuowany tuż pod charakterystyczną kopułą, wpisującą się od lat w krajobraz architektoniczny Warszawy. Taras apartamentu, z którego można obserwować miasto, wychodzi wprost na rondo Zawiszy.

Apartament składa się z dwóch kondygnacji. Na poziomie pierwszym znajduje się salon, wyposażony w wygodną kanapę, fotele i stół, a także – taras. Na wyższe piętro prowadzą przezroczyste schody, oparte na lekkiej, nowoczesnej konstrukcji. Wiodą one do dwóch sypialni, z których jedna jest kameralna i wychodzi na patio, a drugą wyróżnia przeszklona ściana od strony salonu. Każda sypialnia posiada osobną łazienkę z podgrzewaną podłogą, a także garderobę. W apartamencie znajdziemy również biurka do pracy z wygodnymi krzesłami oraz olbrzymią, komfortową strefę wypoczynkową. Dużym atutem tej wyjątkowej przestrzeni jest otwarta i przytulna jadalnia, a także niesamowity, panoramiczny widok na Warszawę, który można podziwiać z przestronnego tarasu na najwyższym piętrze hotelu, i dodatkowo balkon wychodzący na ogród. Na ścianie w salonie wisi oryginalny list, pamiątka związana z Janem III Sobieskim. To oryginał listu króla do biskupa Jana Małachowskiego herbu Nałęcz.

Wyposażenie

Goście tego wyjątkowego apartamentu mogą skorzystać z bezpłatnego, szybkiego i bezprzewodowego dostępu do Internetu, telewizora LCD z kanałami filmowymi, minibaru, ekspresu do kawy Nespresso®, a także indywidualnie regulowanej klimatyzacji. W łazienkach, wyposażonych w kosmetyki, znajdują się również szlafrok i pantofle kąpielowe. Apartament jest obsługiwany przez profesjonalny w każdym szczególe personel, który między innymi przygotowuje pokój do snu (turndown service).

Słynni goście Apartamentu Królewskiego to Carlos Santana, Bill Clinton (już jako były prezydent) oraz zespół Michaela Jacksona.

Spa i design

Hotelowe centrum fitness i spa zostało niedawno pięknie odnowione. Znajdują się w nim maszyny do ćwiczeń, gabinet kosmetyczny oferujący przeróżne zabiegi, a także relaksujące po wyczerpującym dniu pracy masaże. W przestrzeni tej znajduje się również sauna parowa. Znawcom designu z pewnością nie umknie fakt, że w hotelu znajdują się legendarne krzesła egg chairs Arne Jacobsena. Słyną one z wygody, a jednocześnie podkreślają nowoczesny, wyrafinowany charakter tego miejsca.

Restauracja i zaplecze konferencyjne

Hotel słynie również z bogatego zaplecza konferencyjnego, które składa się z 18 sal, większość z dostępem do światła dziennego, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt. Oferuje także doskonały katering bazujący na koncepcie Brain Food, składający się z lekkiego i zdrowego menu. Do tego drink powitalny i zdrowe, pyszne śniadania Super Breakfast Buffet, które są jednymi z lepszych i bogatszych, jeśli nie naj, we wszystkich warszawskich hotelach.

Wystrój znanej i lubianej zarówno przez mieszkańców Warszawy, jak i odwiedzających miasto gości restauracji Trylogia – został niedawno zmieniony. Serwuje ona godne polecenia dania kuchni polskiej i międzynarodowej.

Ocena

Wygodny i przestronny Apartament Królewski jest doskonałym rozwiązaniem dla osób przyjeżdżających do Warszawy służbowo i potrzebujących kameralnej przestrzeni na spotkania biznesowe. To również doskonałe miejsce na noc poślubną lub romantyczny wypad do stolicy. Goście, którzy wybierają się do hotelu Radisson Blu Sobieski, mogą skorzystać z aplikacji na smartfony One Touch App, dzięki której mają dostęp do wszystkich usług hotelu.