Tried & Tested: Sheraton Mediolan Malpensa

Autor tekstu: , Data publikacji:

Sheraton to jedyny hotel na lotnisku Malpensa połączony z Terminalem 1. Można do niego wejść przechodząc przez ulicę podziemnym korytarzem. I nie będzie to daleki spacer, bo od płyty lotniska hotel dzieli tylko 100 metrów. Z okien hotelu roztacza się fantastyczny widok na góry, wśród których przy dobrej pogodzie można dostrzec alpejski szczyt Monte Rosa.

Położenie

Hotel jest stworzony z myślą o podróżnych, którzy przylatują do Mediolanu z odległych miejsc świata i czekając na dalsze połączenie chcą odpocząć. Uchodzi za jeden z najlepszych lotniskowych hoteli na świecie. Do centrum Mediolanu można się dostać specjalnym pociągiem zaledwie w 30 minut. Zamek Sforzów czy wspaniała mediolańska katedra są oddalone od hotelu o 45 kilometrów, a słynny butik Armaniego położony w samym sercu miasta – o 50 kilometrów.

Hotelowe detale

Hotel zbudowany jest z betonu i szkła. Ma 420 metrów długości. Jest przestronny, nowoczesny i już od pierwszych chwil robi dobre wrażenie. Wprawdzie nie wygląda przytulnie, ale też nie o to chodzi, kiedy wybiera się miejsce, w którym chce się po długiej podróży odpocząć przez kilkanaście godzin. Pokoje standard znajdują się na niższych piętrach, a klubowe na wyższych. Różnią się jedynie umiejscowieniem i widokiem z okna. Narożne suity mają kącik fitness, w którym można uprawiać specjalne ćwiczenia, opracowane przez specjalistów zaangażowanych do programu fitt przez sieć Sheraton.

Na trzecim piętrze znajduje się otwarty, ażurowy business lounge, który można obejrzeć z każdej strony. Są też dobrze wyposażone sale konferencyjne o łącznej powierzchni 2000 metrów kw. i 30 mniejszych pokoi do spotkań biznesowych. Do dyspozycji gości znajduje się tu również – nieco za mały, jak na tak ogromny obiekt – basen.

Pokoje

Hotel oferuje 433 pokoje i 19 suit.
Wszystkie wyposażono w nowoczesne meble: wygodne łóżka, szafki nocne z lampkami dającymi przyjemny odcień światła, przestronne szafy, stoliki, krzesła, wygodne fotele, barki i stojaki na walizki.

Wspomnieć też trzeba o słynnym Sheraton Sweet Sleeper Bed – duma firmy i obiekt nad którego udoskonaleniem pracowali najwybitniejsi na świecie specjaliści . W tym to legendarnym łóżku zasnąłem tak dobrze i głęboko, że niewiele brakowało bym spóźnił się na samolot.

W łazience znajdują się kosmetyki, suszarka, miękkie ręczniki. Ceny pokoi zaczynają się od 233 euro, a kończą na kwocie 1.555 euro za dobę.

Bar, restauracje i spa

Najbardziej spektakularnym miejscem w hotelu jest Bar Monte Rosa, czynny od 7 do 2 nad
ranem. Podaje się w nim niewielkie przekąski, a wykwalifikowani barmani serwują wyborne drinki. Długi, podświetlony na czerwono stół i wygodne krzesła sprzyjają nawet dłuższej obecności w tym miejscu. Warto też zajrzeć do świetnej, oferującej dania kuchni śródziemnomorskiej restauracji Il Canneto, otwartej od
6 do 10, następnie od 12 do 14.30 i od 10 do 23.

Zmęczeni podróżni mogą zregenerować się w Spa, które oferuje wiele relaksujących zabiegów i zajmuje aż 1000 m2.

Ocena

Polecam hotel Sheraton na lotnisku Malpensa wszystkim, nie tylko zmęczonym podróżnym. Można w nim odpocząć, zjeść dobry obiad, skorzystać ze spa lub wypić drinka w spektakularnym Monte Rosa. Hotel dzieli od pasa startowego zaledwie 100 metrów. I to jest atut nie do podważenia.


Sheraton Milan Malpensa Airport Hotel & Conference Centre

Ul. Lotnisko Mediolan Malpensa Terminal 1, Mediolan, Włochy.
Tel. tel: (39)(02)23351