T&T: Hotel Real Palacio w Lizbonie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lizbona to jedna z najpiękniej położonych stolic w Europie. Miasto rozsiadło się na siedmiu wzgórzach, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, nad ujściem rzeki Tag i urzeka nas ilością zabytków, fascynuje historią wielkich odkryć geograficznych.

W Lizbonie znajduje się wiele nowoczesnych sieciowych hoteli, ale ja zawsze wybieram  miejsca owiane duchem historii.

Tym razem mieszkałam w pięciogwiazdkowym Hotelu „Real Palacio”, należącym do portugalskiej grupy hotelowej REAL. Obecny hotel to świetne architektoniczne dzieło powstałe z połączenia zrekonstruowanej rezydencji arystokratycznej rodziny Quinhones z XVII wieku oraz części dobudowanej w 2003 roku. Tworzy to niebywale urokliwą całość. Wnętrza starego domu zostały adaptowane na potrzeby hotelowe, przez Gracę Viterbo, znaną portugalską projektantkę, która zachwyca designerskimi rozwiązaniami, a której udało się zachować styl i urok starej rezydencji.

Przy recepcji hotelowej znajduje się pokój do odpoczynku z regałami pełnymi książek i starymi stylowymi meblami. Na ścianach wiszą obrazy z dawnych czasów. Goście grywają tu w szachy, czytają książki i prasę lub odpoczywają.

Na pięknym dziedzińcu starego domu oświetlonym słońcem padającym przez szklany dach, znajduje się kawiarnia i bar.Można napić się kawy, drinka i porozmawiać. Zadbano także o prezentacje starych pamiątek rodowych. W hotelu znajduje się ekspozycja broni dawnych właścicieli. Z drugiej strony recepcji, tuż przy restauracji urządzono cudowne patio na świeżym powietrzu – w czasie pięknej pogody (czyli prawie zawsze) można tu zjeść lunch lub wczesną kolację.

Położenie

Hotel składa się z dwóch wewnętrznie połączonych budynków i znajduje się w centrum Lizbony, niedaleko placu Marques de Pombal, parku Edwarda II, uroczo położonego na wzgórzu z widokiem na ocean oraz znanego centrum handlowego El Corte Ingles. Wszędzie stąd blisko – i do stacji metra, i do miejsc historycznych, i do przystanków autobusów turystycznych, którymi najlepiej zwiedza się dalsze zakątki Lizbony.

Pokoje

Hotel oferuje 147 pokoi, w tym 60 dwuosobowych, 73 z podwójnymi łóżkami, 10 pojedynczych oraz 4 apartamenty. Pokoje są przestronne, wszystkie wyposażono w klimatyzację, wygodne stylowe biurka i fotele do pracy, bezpłatny dostęp do internetu, telewizory plazmowe z dostępem do telewizji satelitarnej, sejfy oraz mini barki.

Pokoje dwuosobowe mają  25m2, a apartamenty 39 m2 powierzchni. Wnętrza utrzymane są w ciepłej kolorystyce i mają niepowtarzalny design. Łazienki są wygodne, duże, wyposażone w suszarki do włosów i mini kosmetyki. Goście mogą korzystać z mini spa, oferującego jacuzzi, łaźnię turecką oraz pokój do ćwiczeń fitness.

Zaplecze biznesowe

Hotel jest dobrze przystosowany do organizacji wszelkich konferencji, eventów i spotkań biznesowych. Pięć wielofunkcyjnych, klimatyzowanych sal może pomieścić nawet 230 osób. W podziemiach hotelu znajduje się parking na 190 samochodów.

Restauracja I Bar

Kulinarne centrum hotelu to dwie znakomite restauracje. „Guarda Real” serwuje przede wszystkim świeże ryby i owoce morza, czyli tradycyjne przysmaki kuchni portugalskiej i śródziemnomorskiej.

Szef kuchni każdą potrawę przygotowuje z wielkim pietyzmem i artystyczną finezją. Personel doskonale potrafi doradzić odpowiednie trunki do wybranego dania, a trzeba przyznać, że wybór win jest imponujący. Do tej restauracji przychodzi wiele osób z zewnątrz, by delektować się zarówno smakiem potraw jak i serwowanymi tu winami.

Restauracja „Do Real” przygotowuje śniadania, podawane w formie bufetu od 7 do 10.30. W urozmaiconym menu znajdziemy duży wybór owoców, serów, wędlin i wędzonych ryb.

Ocena

Bardzo przytulny i cichy hotel dla turystów, pragnących zwiedzić Lizbonę i okolice, a także na spotkania biznesowe. Świetna lokalizacja, niedaleko lotniska, centrum i miejsc historycznych.  Niezwykle przyjazna obsługa i świetna kuchnia. Polecam na krótki wypad do Lizbony.


Hotel Real Palacio

Ul. Rua Tomas Ribeiro, 115, 1050–228 Lizbona, Portugalia.
Tel. tel. (+351) 213 199 500