„Allure of the Seas” ratuje uchodźców z Haiti

Autor tekstu: , Data publikacji:

Należący do Royal Caribbean luksusowy liniowiec „Allure of the Seas” wyłowił z małej rybackiej łodzi dryfujących Haitańczyków, którzy usiłowali przedostać się do Meksyku przez Morze Karaibskie.

Przedstawicielka Royal Caribbean Cynthia Martinez poinformowała, że dryfującą łódke z pokładu największego na świecie statku pasażerskiego wypatrzył jeden z gości. Według jej relacji, po nawiązaniu kontaktu, Haitańczycy stwierdzili, że nie potrzebują pomocy. „Allure of The Seas” kontynuował więc podróż, a wiadomość o kutrze z ludźmi na pokładzie przekazał amerykańskiej Coast Guard. Wkrótce jednak Amerykanie zwrócili się do kapitana „Allure”, by jednak pomógł obywatelom Haiti.

Na łódce było prawie 60 osób, w tym siedem kobiet i 4 nastolatków. Załoga „Allure” wzięła ich na pokład, nakarmiła, napoiła i zapewniła opiekę medyczną. Po dopłynięciu do meksykańskiego portu Cozumel przekazała rozbitków meksykańskiej marynarce wojennej.

Największe statki świata (ZDJĘCIA)

„Allure of the Seas” to siostrzany statek „Oasis of The Seas” – oba bliźniaki są największymi statkami pasażerskimi na świecie i należą do amerykańskiej kompanii Royal Caribbean. Mają 18 pokładów, 345 metrów długości, mogą wziąć na pokład prawie 7 tysięcy osób – niemal 5 tysięcy pasażerów oraz około 2 tysięcy członków załogi. Oba statki pływają w regularnych rejsach po Zachodnich i Wschodnich Karaibach.

Zobacz bliźniaczy statek „Oasis of The Seas”