Atrakcje wodne Teneryfy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nietuzinkowym przeżyciem dla osób odwiedzających wybrzeże Teneryfy będzie podążanie śladami delfinów. Na stałe zamieszkujące tu walenie przebywają bardzo blisko wybrzeża, co pozwala na obcowanie z nimi bez konieczności dalekich wypraw w głąb morza. Z tego powodu Teneryfa jest miejscem numer jeden w Europie ze względu na możliwość oglądania delfinów.

Wypoczynek na Teneryfie to dobry pomysł dla miłośników sportów wodnych. Odwiedzając największą z Wysp Kanaryjskich, będziemy mogli pojeździć na skuterach wodnych, polatać na spadochronie ciągniętym przez motorówkę, czy popływać na wodnych bananach. Nie zabraknie także możliwości surfowania czy popływania rowerem wodnym.

Wakacje na Teneryfie to także możliwość nauki bądź doskonalenia umiejętności nurkowania. Ocean Atlantycki to idealne miejsce do przeżycia niesamowitych wrażeń związanych z oglądaniem podmorskiej przyrody. W ramach kursów o różnym stopniu trudności nie tylko nauczymy się  nurkować, ale także będziemy mieli okazje odbyć podwodą wycieczkę wśród takich atrakcji, jak ławice ryb mieniących się  w tysiącach kolorów, wraki statków czy podwodne jaskinie.

Pano Roque X+Tenerife-X 1-3

Największa z Wysp Kanaryjskich nie zawiedzie także fanów wędkowania. Programy wycieczek nastawionych na tzw. „moczenie kija” obejmują zarówno wędkowanie w dryfie, jak i łowienie ryb głębinowych. Miejscowi przewodnicy poprowadzą trasę wycieczki zgodnie z okresową migracją ryb, co sprawi, że nasze wędkowanie będzie nie tylko przyjemne, ale także efektywne. W celu sprawdzenia szczegółowego wykazu atrakcji oraz podstawowych informacji o regionie warto odwiedzić stronę internetową biura podróży http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/wyspy-kanaryjskie/teneryfa.html.

Odwiedzając Teneryfę, nie można pominąć zwiedzania parku wodnego Siam Park. Jest to największy park wodny w Hiszpanii, nawiązujący do dawnego królestwa Tajlandii SIAM. Zajmuje ponad 18,5 hektara powierzchni. Znajdziemy w nim całą plejadę basenów, sztuczne rzeki, wodospady, a nawet tropikalną zieleń. Park wodny Siam Park to także plaża z białym piaskiem pochodzenia portugalskiego oraz trzymetrowe sztuczne fale. Mocne wrażenia zapewni kompleks zjeżdżalni, z których największa ma 28 metrów wysokości. Po tak ekscytujących przeżyciach można skorzystać z bogatego zaplecza gastronomicznego oferowanego przez Siam Park oraz udać się do sklepików z pamiątkami, aby uwiecznić tę wycieczkę.