Bezpłatny internet na pokładach Emirates

Autor tekstu: , Data publikacji:

Narodowy przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich linie lotnicze Emirates uruchomiły na pokładach swoich samolotów 10 megabajtowy pakiet bezpłatnego bezprzewodowego Internetu. Usługa jest dostępna w 81 samolotach przewoźnika we wszystkich klasach.

Wprowadzony na pokładach samolotów Emirates Airline bezprzewodowy Internet jest obecnie powszechnie stosowaną usługą dla pasażerów przez światowe linie lotnicze. Na tle konkurencji przewoźnika znad Zatoki Perskiej wyróżniają jednak warunki, na których dostęp ten jest oferowany. Pierwsze 10 megabajtów transferu jest bezpłatne dla każdego pasażera w każdej klasie – zdaniem władz linii taka ilość powinna wystarczyć większości podróżnych. W przypadku gdyby pasażer potrzebował jednak większej ilości transferu może go dokupić płacąc za każde kolejne 600 megabajtów jednego dolara.

Jak wynika z danych przygotowanych przez Emirates Airline w ubiegłym miesiącu z usług Internetu mobilnego na pokładach samolotów skorzystało około 3,5tyś. pasażerów linii ze średnim wykorzystaniem pakietu danych wynoszącego 28 megabajtów na każdego pasażera. Dodatkowo z raportu wynika, że większość klientów przewoźnika wykorzystuje łączność Internetową w samolotach w celu uzyskania dostępu do portali społecznościowych, kont e – mailowych czy komunikatorów internetowych.

Zdaniem przedstawicieli Emirates Airline wprowadzenie usługi na takich warunkach pozwoli na wzmocnienie pozycji linii lotniczych na rynku oraz na wyznaczenie przez nie nowego trendu w dziedzinie dostępu do Internetu na pokładach samolotów. Nie podlega, bowiem dyskusji, że proponowane przez przewoźnika stawki za zakup dość dużego pakietu danych (600 MB) są bardzo atrakcyjne.