Dziewięć nowych połączeń SAS

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie SAS rozpoczęły sprzedaż biletów na swoje nowe połączenia z kilku skandynawskich lotnisk. Letni rozkład lotów oferuje dziewięć nowych tras do atrakcyjnych kurortów i najważniejszych europejskich miast. Są wśród nich m.in. Edynburg, Ankara, Faro i Alanya.

Letni rozkład lotów oferuje dziewięć nowych tras do atrakcyjnych kurortów i najważniejszych europejskich miast. Jednocześnie zostanie utrzymanych wiele popularnych połączeń z lata 2014 roku, a połączenia między miastami skandynawskimi będą oferowane z większą częstotliwością.

W sprzedaży dostępne są już bilety na loty z rozkładu SAS na lato 2015, które będą stopniowo realizowane od 29 marca. Pasażerowie SAS będą mogli wiosną polecieć bezpośrednio z Kopenhagi do Edynburga i Ankary; ze Sztokholmu do Ankary, Budapesztu i Faro; z Oslo do Salzburga oraz z Göteborga do Alanyi, Dublina i Bergen.

– SAS od pewnego czasu rozszerza siatkę połączeń, która teraz obejmuje wiele nowych miast i tras, dlatego nadal zwiększamy liczbę miejsc, do których mogą polecieć nasi klienci. W ciągu ostatnich dwóch lat uruchomiliśmy 100 nowych połączeń, a w przyszłym roku dodajemy dziewięć kolejnych – mówi wiceprezes wykonawczy SAS, Eivind Roald.

SAS uruchamia sześć nowych bezpośrednich połączeń ze skandynawskich lotnisk do głównych miast w Europie, przy czym dwa z nich to połączenia zupełnie nowe: po raz pierwszy klienci SAS będą mogli polecieć na wakacje do Salzburga i Ankary. Ankara, która jest stolicą i drugim pod względem wielkości miastem w Turcji, będzie drugim tureckim miastem obsługiwanym przez SAS – pierwszym jest Gazipasa w okolicach Alanyi.

Oprócz uruchomienia nowych dziewięciu połączeń latem, w tym nowego połączenia skandynawskiego między Göteborgiem i Bergen, w zimie 2014/2015 SAS zwiększy częstotliwość lotów po Skandynawii i będzie kontynuować ten proces do lata 2015 roku. Zmiany te obejmują bezpośrednie połączenia między Stavanger i Trondheim oraz między Bergen i Ålesund. Na trasie Kopenhaga-Göteborg pojawią się dwa nowe loty dziennie, co zwiększy ich dzienną liczbę w sezonie letnim do ośmiu. Ponadto na trasie Sztokholm-Göteborg pojawi się nowy poranny lot w obie strony realizowany w poniedziałki.

SAS ponownie uruchamia także w rozkładzie letnim na rok 2015 połączenia cieszące się popularnością w roku 2014. Klienci SAS będą mogli nadal polecieć do tak popularnych miast, jak Chania, Palermo i Piza.