Quantum of the Seas wyruszy w rejs po Atlantyku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Royal Caribbean International przygotowuje do transatlantyckiego rejsu swój najnowszy, najnowocześniejszy wycieczkowiec Quantum of the Seas. Statek ma wyruszyć w rejs z portu w Southampton już 18 listopada.

Quantum of the Seas to najnowszy projekt amerykańskiej firmy zajmującej się obsługą i realizacją rejsów statków wycieczkowych. Mierzący 348 metrów długości statek mogący pomieścić na pokładzie 4905 pasażerów w 2099 kajutach został zakwalifikowany do najwyższej klasy wycieczkowców Quantum. Część kabin pasażerskich została dodatkowo wyposażona w plazmowe ekrany ukazujące zewnętrzne krajobrazy. Obecnie statek stoi zadokowany w porcie w Southampton skąd wypływa na krótkie rejsy przygotowawcze przed transatlantycką podróżą do Stanów Zjednoczonych.

Na klientów, którzy zdecydują się na podróż tym luksusowym wycieczkowcem projektanci Quantum of the Seas przygotowali szereg niecodziennych atrakcji mających dodatkowo urozmaicić przebywanie na pokładzie statku. Najważniejszą z nich jest przeszklona wieloosobowa kapsuła North Star, która zamontowana na specjalnym wysięgniku wznosi się wysoko ponad poziom pokładu oferując panoramiczne widoki na rozprzestrzeniający się wokół ocean. Kolejnym widokowym obiektem na statku są dwa salony „Two70” oferujące za dnia panoramiczne widoki przez przeszklone powierzchnie rozpościerające się wokół 270 stopni pokładu. Sale te oferują przyciemnienie szyb na żądanie i wyświetlanie na nich projekcji w technologii 3D. Z kolei po zmroku mogą one pełnić funkcję sal tanecznych czy wspólnej przestrzeni rozrywkowej.

 

Dodatkowo na pasażerów udających się na rejs Quantum of the Seas czeka sporych rozmiarów sala gimnastyczna wyposażona między innymi w boisko do koszykówki, tor dla rolkarzy i autodrom – wyposażony rodem z wesołego miasteczka w 30 zderzających się samochodzików. Dla grupy podróżnych żądnych mocniejszych wrażeń projektanci przygotowali symulator skoków na spadochronie czy basen z falą do surfingu. Poza oryginalnymi atrakcjami statek jest wyposażony w udogodnienia znane ze starszych modeli takie jak szybki bezprzewodowy Internet, pasaże handlowe, gabinety spa czy kilkanaście różnych restauracji.

Więcej informacji o atrakcjach na Quantum znajdziesz TUTAJ>>

Najbliższy rejs tym luksusowym wycieczkowcem odbędzie się już 18 listopada. W dalszej kolejności na grudzień br. Royal Caribbean zaplanowały rejs z New Jersey przez Florydę na Bahamy. Bilety na grudniowy rejs są w ciągłej sprzedaży – chętni na ośmiodniowy rejs na południe wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych muszą przygotować się na wydatek rzędu 1400 euro.