Boom na nowe terminale trwa. Teraz Rzeszów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Niedawno otwarto nowe terminale w portach lotniczych we Wrocławiu i Gdańsku. Na początku maja dołączy do nich lotnisko w Rzeszowie.

8 maja na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce rozpocznie się odprawianie pasażerów z nowego terminala. We wtorek będzie mieć miejsce uroczyste otwarcie obiektu. Budowa nowego terminala pochłonęła do tej pory ponad 100 milionów złotych – Unia Europejska dofinansowała projekt w prawie 40 proc. Budowa trwała prawie półtora roku. Nowy terminal ma prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych, kilkukrotnie swoją powierzchnią przewyższa powierzchnię obecnego. Nowy terminal ma cztery kondygnacje, ma mieć przepustowość ponad 700 pasażerów na godzinę.

Terminal w Jasionce to trzeci nowy terminal, otwarty w ostatnich miesiącach na polskich lotniskach. Kilka tygodni temu otwarty został obiekt na lotnisku we Wrocławiu, kilka dni temu – na gdańskich lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie. Z rzeszowskiego lotniska można dziś dolecieć do m.in. Frankfurtu, Manchesteru i Londynu. Pod koniec roku na wschodzie Polski ma zostać otwarte nowe lotnisko, które będzie rywalizować z Jasionką – Port Lotniczy Lublin w Świdniku ma ambicje stać się nowym oknem wschodniej Polski na świat.