Oficjalna aplikacja mobilna Euro 2012 już dostępna

Autor tekstu: , Data publikacji:

Komórkowa sieć Orange oraz piłkarska organizacja UEFA uruchomiły oficjalną aplikację mobilną UEFA Euro 2012, która dostępna jest ośmiu platformach mobilnych (m.in. Android, iOS, Bada, Blackberry, Java, Windows Phone) i w 11 językach.

Bezpłatna aplikacja mobilna UEFA Euro 2012 będzie źródłem informacji na temat turnieju piłkarskiego. Za jej pośrednictwem kibice będą otrzymywać aktualności dotyczące turnieju i uczestniczących w nim drużyn, sprawozdania z meczów na żywo, a także wideo wywiady z piłkarzami.

Dodatkowo będą mogli uzyskać płatny dostęp do najważniejszych fragmentów meczów, statystyk i spersonalizowanych powiadomień. Po raz pierwszy w historii rozgrywek kibice będą mogli również dzielić się z bliskimi i znajomymi wiadomościami związanymi z turniejem w serwisach Facebook i Twitter.

Aplikacja jest już dostępna w największych sklepach z aplikacjami w Hiszpanii, Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Rumunii, Austrii, Luksemburgu, Szwajcarii, Armenii i Mołdawii. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Orange udostępni jej aktualizację z zaawansowanymi funkcjami takimi jak: wyszukiwarka miejsc i znajomych, zestaw kibica oraz odpłatne skróty telewizyjne meczów.

Aplikacja będzie zawierać także mobilny zestaw kibica z funkcją „Photo Fun”. Umożliwi ona m.in. wirtualne pomalowanie swojej twarzy na zdjęciu i podzielenie się nim ze znajomymi. Z kolei geolokalizacja i mapy z funkcjami rozszerzonej rzeczywistości pomogą w łatwym odnalezieniu swoich znajomych i najlepszych miejsc do oglądania meczów UEFA EURO 2012 w domu, czy za granicą.

Kibice odwiedzający Polskę i Ukrainę mogą ponadto korzystać z informacji turystycznych dotyczących odwiedzanych miast, stadionów, podróży oraz oficjalnych stref kibica UEFA w Polsce, w których każdy może odwiedzić także specjalne strefy Orange i naładować swój telefon, zagrać w interaktywne gry czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

Aplikację UEFA EURO 2012 znajdziesz TUTAJ