Autostrada A2 już przejezdna. Z Łodzi do Warszawy w godzinę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejny mały sukces w walce o w miarę płynne Euro 2012. Od czwartkowej nocy możemy dojechać z zachodu Europy do Warszawy autostradą. Na razie z ograniczeniami.

Na autostradę A2 w kierunku Warszawy możemy wjechać w podłódzkim Strykowie. Do podwarszawskiego wezła w Konotopie mamy do przejechania 90 kilometrów. Kierowcy muszą jednak wziąć pod uwagę fakt, że trasa jest „w stanie przejezdności”. W tym konkretnym przypadku oznacza to, że autostradą A2 możemy pojechać z ograniczoną prędkością, od 70 do 100 km na godzinę.

Jeszcze kilka tygodni temu minister infrastruktury Sławomir Nowak zapowiadał, że w razie niepowodzenia (braku przejezdnej autostrady A2) wyznaczy objazdy w okolicach Żyrardowa i Bolimowa. Udało się jednak oddać odcinki nowej trasy tuż przed pierwszym gwizdkiem. Pod koniec maja do użytku został oddany odcinek E, kilka dni później odcinek D (z Pruszkowa do Grodziska Mazowieckiego). Odcinki A i C, właśnie oddane do użyku, są tylko „przejezdne”. Tuż po Eur0 2012 prace mają być kontynuowane. Standard autostrady bez ograniczeń fragment A2 między Łodzią a Warszawą ma osiągnąć 15 października.