Lokomotywy Euro 2012 nadal na torach

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od listopada 2012 dwie lokomotywy PKP Intercity EU44 Husarz - w barwach stadionu Lecha w Poznaniu oraz stadionu PGE Arena w Gdańsku - będą ostatnimi lokomotywami PKP Intercity w barwach Euro 2012 na polskich torach.

Ponad 30 tysięcy pasażerów PKP Intercity wskazało właśnie te dwie lokomotywy jako najładniejsze spośród 20 lokomotyw Euro 2012 Intercity. Obie będą jeździć w swoich oryginalnych i pięknych barwach do czerwca 2013 roku.

W tej chwili w barwach Euro (Polska, Czechy, Dania, Rosja, Ukraina, Niemcy, Stadion Narodowy, Stadion Lech Poznań, Stadion PGE Arena i Stadion Wrocław) kursują wszystkie lokomotywy EU44 Husarz. Pozostałe dziesięć lokomotyw EP09 z pozostałymi krajami zostało skierowanych we wrześniu na naprawy rewizyjne. Po naprawach wrócą do swojego oryginalnego malowania PKP Intercity.  Osiem Husarzy EU44 będzie wracać do firmowych barw Intercity w październiku.

Dwadzieścia specjalnych lokomotyw kursowało od początku kwietnia 2012 roku. Zobaczyło je ponad 1,5 mln osób, również w trakcie specjalnych przejazdów kolejowych mostem średnicowym w maju tego roku.Od 10 maja na stronie www.intercity.pl  trwało głosowanie na najpiękniejszą, spośród 20 lokomotyw – 16 w narodowych barwach drużyn piłkarskich Euro 2012 oraz 4 z wizerunkami stadionów piłkarskich. Każdy odwiedzający stronę mógł oddać jeden głos.

W głosowaniu na najpiękniejszą lokomotywę wzięło udział ponad 30 tysięcy osób. Wygrała ta z wizerunkiem Stadionu z Poznania, uzyskując prawie 65 procent wszystkich głosów. Na drugim stopniu podium znalazła się lokomotywa w barwach gdańskiego PGE Arena. W związku z dużym zainteresowaniem akcją PKP Intercity zdecydowało, że i ta lokomotywa pozostanie w malowaniu „Euro” do czerwca przyszłego roku.