Udoskonalona rozrywka na pokładach Emirates…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wraz z udoskonalaniem systemu rozrywki na pokładzie Emirates ogłosiły wprowadzenie nowego interfejsu -Grafical User Interface (GUI) opracowanego przez firmę Panasonic.

Wraz z udoskonalaniem systemu rozrywki na pokładzie Emirates ogłosiły wprowadzenie nowego interfejsu – Grafical User Interface (GUI) opracowanego przez firmę Panasonic. Nowy GUI pozwoli pasażerom na jeszcze łatwiejszy dostęp do informacji, rozrywki oraz komunikacji podczas lotu.

Nowy GUI pozwoli pasażerom na jeszcze łatwiejszy dostęp do informacji, rozrywki oraz komunikacji podczas lotu.

Nowy interfejs pojawi się w ciągu najbliższych dwóch tygodni w Airbusach A380, zaś w ciągu roku w większości posiadanych przez Emirates Boeingów 777. GUI będzie dostępny dla pasażerów we wszystkich klasach. Emirates, w barwach którego lata największa ilość Airbusów A380 oraz Boeingów 777, wprowadzi nowy interfejs we wszystkich maszynach wyposażonych w platformę Panasonic eX2.

Emirates pragną by obsługa systemu dostępnego dla pasażerów była zbliżona do smartfonów i tabletów. Emirates we współpracy z firmą Panasonic opracowały w ciągu ostatnich 2 lat inteligentny a zarazem prosty interfejs, który ma zadowolić pasażerów niezależnie od ich wieku.

Emirates należą do awangardy pod względem wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych do rozrywki na pokładzie. W ciągu kilku najbliższych miesięcy wprowadzonych ma być szereg ulepszeń będących częścią wielomilionowej inwestycji w unowocześnienie technologii na pokładzie. Od maja 2012 nowe Boeingi 777 będą wyposażone w większe indywidualne ekrany we wszystkich klasach pasażerskich, podobnie jak nowe Airbusy A380. Fotele klasy pierwszej i biznes otrzymają ulepszone słuchawki telefoniczne oraz piloty.

Emirates, które jako pierwsza linia lotnicza wprowadziły w 1992 indywidualne ekrany przy każdym fotelu, zainwestowały do tej pory miliony dolarów we wprowadzanie na pokładach samolotów nowoczesnych technologii służących rozrywce pasażerów. Wszyscy pasażerowie Emirates mają do dyspozycji zainstalowane przy każdym fotelu telefony, zaś 90 procent samolotów umożliwia korzystanie podczas lotu z własnych telefonów komórkowych.

Należy dodać, że system wi-fi został wprowadzony w grudniu 2011 w Airbusach A380 i obecnie funkcjonuje w 18 maszynach. Pozostałe A380 mają być wyposażone w wi-fi do końca 2012, zaś od lipca 2012 wszystkie nowe A380 będą miały full wi-fi oraz system umożliwiający korzystanie z telefonów komórkowych.