Ekspansja Qatar Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

W pierwszym kwartale przyszłego roku katarski przewoźnik poszerzy swoją ofertę o loty do Szardży i Dubaju. Przedsiębiorstwo planuje wprowadzić po dwa połączenia dziennie do każdego z miast.

Zgodnie z założeniami Qatar Airways rejsy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczną się już 1 marca przyszłego roku. Jednocześnie przedsiębiorstwo zapowiedziało, że połączenia te realizowane będą przez siedem dni w tygodniu w związku z czym faktyczna ilość lotów wyniesie 14 połączeń tygodniowo do każdego z miast.

Oferta została stworzona przede wszystkim z myślą o klientach z Europy, Afryki oraz obydwu Ameryk. Podróżnym z Australii i Azji zostało bowiem udostępnione dogodne połączenie przez Doha. Docelowymi portami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obsługującymi nowe połączenia katarskiej spółki będzie międzynarodowy port lotniczy w Szardży oraz Dubai World Central – Al Maktoum International Airport zlokalizowany w dzielnicy Dubaju Jebel Ali.

Przyczyną poszerzania oferty Qatar Airways jest fakt, iż na przestrzeni ostatnich kilku lat Zjednoczone Emiraty Arabskie stały się światowym centrum handlu i biznesu. Aktualnie Szardża plasuje się na trzeciej spośród siedmiu największych emiratów w państwie nad Zatoką Perską oferując ponad dwadzieścia muzeów, galerii sztuki oraz pomieszczeń dziedzictwa narodowego.

-Stały rozwój biznesu i handlu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich niewątpliwie przyczynił się do naszej decyzji o rozbudowie siatki połączeń w tym regionie. Jednocześnie staraliśmy się wybrać lotniska zlokalizowane w niedalekiej odległości od Dubaju tak, aby nasi klienci podróżujący w celach biznesowych mieli jak najdogodniejszy dojazd do tego emiratu – powiedział Akbar Al. Baker, prezes Qatar Airways.