Zagraniczne szkolenia dla pracowników: czy warto?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zarządzanie firmą to poważne wyzwanie i zadanie wymagające dużej wiedzy oraz doskonałej organizacji. Musimy zadbać nie tylko o zyski, lecz również o rozwój pracowników oraz ciągłe podnoszenie poprzeczki – jedynie to jest w stanie zapewnić sukces w pełnym konkurencji świecie. Czasami zastanawiamy się, czy wysyłanie pracowników na zagraniczne szkolenia jest opłacalne... Cóż, w dzisiejszych czasach naprawdę trudno obejść się bez takich podróży służbowych. Można jednak zminimalizować wydatki!

Odpowiedź jest prosta – dzięki zagranicznym szkoleniom, prowadzonym na wysokim poziomie, nasi pracownicy mają okazję do poszerzania swojej wiedzy, aktualizowania branżowych informacji, cennej wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie. Nie da się ukryć, że bardzo często zagraniczne ośrodki mają lepsze możliwości w postaci nowoczesnych laboratoriów, profesjonalnego sprzętu oraz centrów badawczych. Szkoda byłoby z tego bogactwa nie korzystać! Zanim więc zadecydujemy o zawieszeniu zagranicznych wyjazdów szkoleniowych, zastanówmy się, czy nie ma możliwości, aby po prostu obniżyć ich koszt.

Jak obniżyć koszt wyjazdów?

Największym obciążeniem dla pracodawców są zwykle koszty związane z zakupem biletów lotniczych. Jest to szczególnie istotne, gdy loty są dalekie i powtarzają się regularnie. Dlatego warto korzystać z promocji – wiele ich znajdziemy na stronach linii lotniczych. Dobrym pomysłem jest zamówienie newslettera, dzięki któremu będziemy na bieżąco z takimi informacjami. Spory dylemat możemy mieć przy wyborze hotelu – czy zamówić drogi, lecz bardziej prestiżowy, czy też raczej skupić się na oszczędzaniu? Wszystko zależy tu od względów praktycznych, hotel powinien umożliwiać po prostu efektywne i komfortowe uczestniczenie w szkoleniu. Jeśli więc znajduje się na obrzeżach miasta, lecz ma szybkie i dogodne połączenie z miejscem, gdzie pracownicy będą mieć zajęcia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać taką tańszą opcję.

A może system zarządzający?

Coraz częściej pracodawcy decydują się na zakup specjalnego systemu, zarządzającego podróżami służbowymi. Jest to niestety spory wydatek, za to patrząc na to długoterminowo – pozwala nam naprawdę sporo zaoszczędzić. System automatycznie wyszuka najtańsze przeloty i najbardziej korzystne w konkretnym przypadku oferty hoteli. Będzie też pozwalał na zbieranie oraz porządkowanie wszystkich dokumentów, związanych z podróżami służbowymi. W sytuacji awaryjnej, gdy zabraknie nam gotówki, możemy zdecydować się także na szybką pożyczkę przez internet. Taką ofertę przedstawia klientom na przykład Ekspres Kasa, należąca do Grupy Ferratum, działającej na rynku międzynarodowym. Pieniądze znajdą się na koncie bardzo szybko, po wypełnieniu prostego wniosku online.