Free ski 2011/2012.Livigno, Andalo i Dolomity, czyli gdzie pojeździsz za darmo

Autor tekstu: , Data publikacji:

Freeski w Andalo

W tym włoskim kurorcie trzeba spieszyć się z rezerwacją, bo okres free skipass jest nieco krótszy niż w Livigno. Na darmowe zjeżdżanie możemy liczyć między 10 a 25 grudnia. Warto zapamiętać ten ośrodek planując święta na śniegu, bo trudno znaleźć inne promocje w tym okresie. Warunek otrzymania w Andalo darmowego skipassu taki sam jak w Livigno – rezerwacja miejsca w jednym z hoteli bądź apartamentów na co najmniej 7 dni.

Freeski w Tauferer Ahrntal

Na podobną jak w Livigno ofertę można liczyć w południowotyrolskiej dolinie Tauferer Ahrntal. Rezerwując nocleg w jednym z tamtejszych apartamentów bądź hoteli między 3 a 23 grudnia otrzymamy darmowy skipass. Oferta obowiązuje tylko w wybranych miejscach. Ich listę można znaleźć na oficjalnej stronie regionu. I tak w pensjonacie Rosnerhof trzeba za tydzień zapłacić 259 euro. Siedem dni z freeskipassem w Alphotel Stocker trzeba zapłacić 450 euro. W Tauferer Ahrntal dostępna jest też opcja, w której płacimy tylko za pół skipassu. Oferta również dotyczy wybranych hoteli i apartamentów. Ceny podobne, a listę można znaleźć na stronie internetowej.

Freeski w Dolomitach

Dolomiti Superski Première to nie tak atrakcyjna oferta jak darmowy skipass, ale planując narciarski wypad w tamte rejony warto ją wziąć pod uwagę. Tu promocja również trwa od 3 do 23 grudnia. Wykupując skipass na cztery dni jeden dzień dostaniemy gratis.

Panorama Cortiny D'Ampezzo. Fot. Creative-Commons-3.0/Tamerlan

Czyli kupujemy czterodniowy karnet w cenie trzydniowego. To zawsze oszczędność kilkudziesięciu euro. Dodatkowo w wymienionym okresie dostaniemy 15 proc. zniżki w szkółce narciarskiej i 20 proc. upustu w wypożyczalni.