Galerie handlowe z samolotami w tle

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zazwyczaj pierwszym i jedynym skojarzeniem z lotniskiem jest samolot i podróż. Odwiedzając porty lotnicze można jednak zauważyć, że mają one także jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję poza swoją podstawową, a mianowicie handlową. Po przejściu odprawy bezpieczeństwa na pasażerów czeka szeroka oferta zakupowa. Witryny kuszą znanymi i luksusowymi produktami. Pasażerowie mogą się poczuć jak w galeriach handlowych o wysokim standardzie.

Sklepy wolnocłowe, jak np. Aelia Duty Free, posiadają szeroką ofertę produktów niedostępnych poza lotniskiem, a co więcej – dzięki swojej pozycji rynkowej wspólnie z producentami kreuje nowe, niepowtarzalne edycje jak np. ekskluzywna wódka filtrowana przez diamenty, czy też likier czekoladowy z chili na bazie wódki Chopin i czekolady Wedla.

W okresie przedświątecznym, gdy zaczynamy rozglądać się za prezentami zawsze pojawiają się zestawy kosmetyczne w cenie pojedynczych perfum. Nie są one dostępne nawet w topowych perfumeriach sieciowych. Bezsprzecznym atutem jest także doskonała wiedza i kompetencje sprzedawców i tu także potwierdzeniem może być obsługa w sieci Aelia.

Mało kto wie, że na niektórych lotniskach w Polsce* funkcjonują także sklepy ogólnodostępne. Są one zlokalizowane w tych częściach lotnisk, w których każdy może swobodnie przebywać. Zakupy w nich nie wymagają okazania biletu (co jest standardem przy zakupach w strefie za odprawą bezpieczeństwa), tak więc istnieje możliwość dokonania zakupu bez konieczności wylotu.

Ceny w tego rodzaju punktach są identyczne jak w strefie wolnocłowej, a w asortymencie występują markowe, oryginalne perfumy i kosmetyki. Obecność ogólnodostępnych perfumerii nie tylko cieszy ze względu na często bardziej atrakcyjne ceny niż w popularnych perfumeriach, ale także na możliwość zrobienia zakupów z dala od zatłoczonych (szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia) centrów handlowych. Co prawda ich lokalizacja na lotniskach nie zawsze jest korzystna ze względu na odległość od centrum miasta, ale na przykład w Warszawie, wystarczy 20 minut, aby dotrzeć na lotnisko z centrum (np. kolejką SKM).

Lotniska mają wiele do zaoferowania swoim pasażerom i odwiedzającym, tak, więc wizyta na nich nie powinna kojarzyć się jedynie z podróżami, ale także z doskonałą okazją do zakupów.

*wspomniana Aelia Beauty występuje na lotniskach w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu.