Nowe menu w klasie biznes Alitalii

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od początku listopada Magnifica, czyli klasa biznes włoskiego przewoźnika Alitalia ma nowe menu. Wśród nowych dań znalazły się typowo włoskie smaki i doskonałe włoskie wina.

Nowe menu będzie obowiązywać przez kolejne trzy miesiące. Znajdzie się w nim m.in. kurczak ze słodkimi i marynowanymi ogórkami w majonezowym pesto, ryż DOP ze szpinakiem i ziemniakami, wołowe medaliony w sosie winnym czy też polenta w sosie rybnym. Na pokładzie będzie można także zamówić oryginalne włoskie espresso z prawdziwego ekspresu ciśnieniowego do kawy.

W nowej karcie win znajdą doskonałe wyselekcjonowane gatunki. Wśród białych m.in. Monferrato Bianco Doc “Estrosa” – Pico Maccario, Cirò Bianco Doc “Res Dei”- Ippolito 1845, wśród czerwonych Chianti Classico Docg “Montornello” – Bibbiano i Primitivo Di Manduria Dop “Il 1°”– Cuturi.

Alitalia od lat dba o podniebienia podróżujących klasą biznes. W zeszłym roku, po raz czwarty z rzędu, została wyróżniona tytułem „Best Airline Cuisine” w plebiscycie Global Traveler GT Readers Tested Survey, w którym wzięło udział ponad 28 tysięcy podróżujących samolotami.