Eithad Airways kupi udziały Alitalii

Autor tekstu: , Data publikacji:

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich zainwestuje w zadłużoną włoską Alitalię. Przedsiębiorstwo znad Zatoki Perskiej ma wykupić 40proc. udziałów przewoźnika z Półwyspu Apenińskiego.

Oficjalne podpisanie porozumienia ma nastąpić w ciągu najbliższego miesiąca. Aktualnie obydwie spółki prowadzą negocjacje na temat przyjęcia strategii, która zabezpieczy interesy obydwu stron. Władze Eithad Airways posiadające udziały Air Berlin, Aer Lingus i Virgin Australia postanowiły zainwestować obecnie we włoską linię Alitalii, która jest uważana za jedno z najważniejszych przedsiębiorstw we włoskiej gospodarce.

Pomimo znaczącej na włoskim rynku przewozowym pozycji Alitalii zatrudniające około 14tyś. pracowników zadłużone jest na kwotę wielu milionów euro. Planowana przez władze Eithad Airways fuzja ma się przyczynić do rewitalizacji włoskich linii, a także zwiększyć w światowym przemyśle lotniczym obecność Eithad Airways. Zgodnie z komunikatem wydanym wczoraj przez obydwa przedsiębiorstwa negocjacje dotyczące przejęcia wkroczyły w ostatnią fazę.

– W każdej tego typu transakcji konieczne jest zrozumienie interesu obydwu stron, aby poprzez inwestycje     w zadłużone przedsiębiorstwo w płynny sposób móc przywrócić jego rentowność. Jednocześnie w przeprowadzaniu fuzji nie będziemy kierować się pośpiechem, a każda decyzja będzie dokładnie przemyślana – powiedział James Hogan, prezes Eithad Airways.