Etihad Airways uruchamia AeroMobile

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uruchomiły w pierwszym Airbusie A380 usługę AeroMobile umożliwiającą nieprzerwane korzystanie z telefonów komórkowych w trakcie podróży samolotem. Pomyślne wprowadzenie usługi ma się przyczynić do sukcesywnego uruchamiania AeroMobile w całej flocie przewoźnika.

Odbyty w ostatnich dniach inauguracyjny lot pierwszego wyposażonego w system AeroMobile Airbusa A380 na trasie z Abu Dhabi do Londynu przebiegł bez zakłóceń, co pozwoliło władzom linii podjąć decyzję o sukcesywnym wdrażaniu tego rozwiązania w całej flocie. System AeroMobile instalowany na pokładach samolotów stwarza pasażerom możliwość nieprzerwanego korzystania z telefonów komórkowych w trakcie lotu nie zagrażając jednocześnie prawidłowemu funkcjonowaniu maszyny. W pierwszej kolejności AeroMobile ma być instalowany na pokładach wszystkich znajdujących się we flocie przewoźnika samolotów marki Airbus.

Obecnie linie Etihad Airways mają zawarte umowy o współpracy z 285 operatorami telefonii komórkowej ze 130 państw, które w przyszłości będą współpracować z AeroMobile. Airbus A380 z zainstalowanym systemem AeroMobile pomieści na swoim pokładzie maksymalnie 498 pasażerów w czterech klasach – 417 w ekonomicznej, 70 w biznesowej, 9 w pierwszej oraz dwie osoby w kabinie Residence.

-To dla nas bardzo ekscytujące rozpocząć 2015 rok współpracą z Etihad wyposażając Airbusa A830 w system AeroMobile. Usługa umożliwiająca stałą łączność w trakcie podróży samolotem jest przedmiotem coraz większego i stale rosnącego zainteresowania, i wymagań ze strony podróżnych – powiedział Kevin Rogers, prezes AeroMobile.