Wizz Air na Dzień Kobiet

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Z okazji Dnia Kobiet Wizz Air ogłosił specjalną inicjatywę mającą na celu podkreślenie niesamowitych możliwości dostępnych dla kobiet w WIZZ. Linia zaangażowana we wspieranie różnorodności płci i wzmacnianie pozycji kobiet w lotnictwie, z radością prezentuje swoje zaangażowanie poprzez serię lotów obsługiwanych wyłącznie przez kobiety (kokpit i załoga).

Podkreślając stałe zaangażowanie na rzecz zapewnienia kobietom wszechstronnych możliwości, Wizz Air wprowadził program „She Can Fly” w ramach Akademii Pilotów Wizz Air, aby inspirować i wspierać kobiety w ich drodze do zostania pilotkami, tworząc ścieżkę rozwoju kariery i sukcesu.

Wizz Air aktywnie pracuje nad zwiększeniem reprezentacji kobiet w lotnictwie, a ambitny cel odzwierciedla zaangażowanie we wspieranie różnorodności i inkluzywności w firmie. W całej siatce połączeń WIZZ 65% personelu pokładowego i 5% pilotów stanowią kobiety. Jednocześnie Wizz Air dąży do tego, aby w firmie odsetek kobiet stanowił 7% całej załogi lotniczej.

Wszystkie loty Wizz Air, obsługiwane wyłącznie przez załogi kobiece odbęda się z 5 różnych krajów w siatce WIZZ i obejmą następujące trasy: Rzym Fiumicino – Malaga, Skopje – Hamburg, Warszawa – Walencja, Bukareszt – Paryż Beauvais i Budapeszt – Londyn Luton .

– Wierzymy w przełamywanie barier i tworzenie bardziej inkluzywnego środowiska dla kobiet w lotnictwie. Ta inicjatywa z okazji Dnia Kobiet jest świadectwem naszego zaangażowania we wzmacnianie pozycji kobiet w naszych liniach i szerzej rozumianej branży lotniczej – mówi Sasha Vislaus, managerka ds. Komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.