Apartamenty pierwszej klasy w Etihad Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Czy lot największym i najnowocześniejszym na świecie samolotem może przypominać wizytę w luksusowym hotelowym apartamencie? Jak najbardziej. Etihad Airways wyposaża swoje Airbusy A-380 w zupełnie nowe rozwiązania w tym względzie.

Linia lotnicza z Abu Dhabi dokonuje prawdziwego przewrotu, jeśli chodzi o komfort latania w najdroższej do tej pory klasie First. Choć stać na nią jedynie nielicznych, warto przyjrzeć się trendom, które do tej pory nie miały szansy zagościć w samolotach.

First Apartment to prywatna przestrzeń, której nie powstydziłby się najlepszy pięciogwiazdkowy hotel. Siedzenia w kabinie pokryte są skórą znanej włoskiej firmy Poltrona Frau. Gdy podróżujemy np. razem z naszym partnerem biznesowym, dwa apartamenty można połączyć i mieć dzięki temu więcej miejsca na prywatne spotkanie w interesach.
Każda z kabin First Apartment wyposażona jest 24-calowy płaski telewizor LCD, który możemy oglądać zarówno z łóżka jak i fotela przy biurku. Kązdy z pasażerów Pierwszej Klasy może też odświeżyć się przed i po podróży pod eleganckim prysznicem.

Podróż Pierwszą Klasą w Etihad rozpoczyna się wizytą szofera Etihad, który podwozi nas luksusową limuzyną do ponad 30 najważniejszych lotnisk na świecie. Specjalne przywileje czekają na pasażerów na lotnisku w Abu Dhabi – gość jest witany przez consierge’a i prowadzony do dedykowanej odprawy First Class, potem do Etihad First Class Lounge, gdzie może cieszyć się pięciogwiazdkową kuchnią. Zmęczeni mogą spróbować zabiegów w Six Senses Spa.

Kabiny w First Apartment wyposażone są klasyczne i eleganckie materiały, nowoczesne naturalne materace oraz poduszki, zapewniające komfort w czasie długotrwałej podróży. System rozrywki pokładowej oferuje ponad 750 godzin najnowszych filmów, muzyki oraz interaktywnych gier. Szerokopasmowe WiFi zapewnia dostęp do internetu oraz umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych. Każdy A380 z Pierwszą Klasą ma swojego szefa kuchni, który osobiście zbiera zamówienia od pasażerów – menu jest a la carte, są w nim świeże dania mięsne z grilla, można zamówić także specjalności, przyrządzane bezpośrednio w kuchni na pokładzie Airbusa. Całości dopełnia doskonały wybór win.

Zobacz wideo: