Finnair odbierze pierwszego Airbusa A350 XWB

Autor tekstu: , Data publikacji:

7 października Finnair odbierze pierwszego z serii dziewiętnastu zamówionych Airbusów A350 XWB. To jeden z najnowocześniejszych samolotów długodystansowych na świecie, oszczędny i ekologiczny, który ma stać się konkurencją dla Boeinga 787 Dreamliner.

Pierwszy Airbus A350 XWB Finnaira zacznie obsługiwać loty długodystansowe 21 listopada 2015. Tego dnia samolot po raz pierwszy poleci z Helsinek do Szanghaju. Kolejne długodystansowe rejsy Airbusem A350 odbędą się do Pekinu, Bangkoku, Hongkongu i Singapuru. Pod koniec roku Finnair wykorzysta nową masyznę na trasie do Nowego Jorku, stając się pierwszą linią lotniczą na świecie, która odbędzie rejs Airbusem A350 do Stanów Zjednoczonych.

– Jesteśmy podekscytowani, że powitamy pierwszego Airbusa A350 w naszej flocie i nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy go naszym klientom – mówi Ville Iho, dyrektor operacyjny Finnaira. – Przez kilka pierwszych tygodni nowy Airbus będzie obsługiwać loty szkoleniowe na terenie Europy, a pierwsze loty komercyjne odbędą się 9 października do Amsterdamu i Oslo.

– Włączenie 19 nowych samolotów do floty Finnaira, na przestrzeni ośmiu lat, to olbrzymie przedsięwzięcie. Jesteśmy przygotowani, żeby elastycznie reagować na wyzwania związane z wprowadzaniem Airbusów A350 oraz stopniowym wycofywaniem Airbusów A340. Jesteśmy też gotowi dostosowywać się do wszelkich zmian, które mogą pojawić się podczas realizacji tego ogromnego programu i zamierzamy dołożyć wszelkich starań, by cały proces odbywał się bez zakłóceń – dodaje Ville Iho.