Finnair z japońskim szefem kuchni na pokładzie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kulinarne nowości w Finnair. Przewoźnik kontynuuje swój program z autorskim menu szefa kuchni i wprowadza pierwszego dla tego przewoźnika Japończyka. Uznana szefowa kuchni z Tokio, Rika Maezawa, opracowała serię pięciu sezonowych dań podawanych w klasie business na trasie Finnaira z Tokio do Helsinek począwszy od 7 lutego 2018 r.

Rika Maezawa otworzyła swoją pierwszą restaurację w Tokio w 2003 roku po odbytych szkoleniach w kilku znanych japońskich restauracjach. Jej filozofia związana z jedzeniem skupia się głównie na warzywach oraz sezonowych smakach domowej kuchni japońskiej. Inspiruje się także historią Japonii – okresem Edo od 1603 r. do 1868 r. – oraz wpływami zagranicznymi, tak żeby w nowoczesnym stylu i ze szczyptą nostalgii, tworzyć bazujące na warzywach posiłki, wykraczające poza tradycyjne receptury kuchni tego kraju.

– Przepiękne japońskie krajobrazy każdej z pór roku, są wyczuwalne w posiłkach podawanych podczas lotu – mówi Rika Maezawa o swojej filozofii jedzenia i daniach, które stworzyła dla Finnaira. – Poprzez moją kuchnię chciałabym podzielić się z podróżnymi wyjątkową japońską wrażliwością na smaki pór roku. Używam składników zarówno z Japonii, jak i z zagranicy, dzięki czemu mogą smakować zarówno klientom japońskim, jak i nie-japońskim.

– Jedzenie podawane w samolocie odgrywa ważną rolę wśród usług oferowanych pasażerom – dodaje Maarit Keränen, szefowa obsługi pokładowej Finnaira. – Jestem pewna, że nasi klienci będą zadowoleni z sezonowych japońskich smaków wprowadzanych do posiłków przez panią Maezawa.

Finnair rozpoczął program z autorskim menu szefa kuchni w 2013 roku i od tamtej pory pracował z wieloma uznanymi szefami kuchni, którzy stworzyli własne autorskie menu dla klasy biznesowej Finnaira.

Rika Maezawa