Prawie milion pasażerów Emirates na trasie z Warszawy

Autor tekstu: , Data publikacji:

W ciagu pięciu lat od uruchomienia pierwszego połączenia z Warszawy do Dubaju linie lotnicze Emirates przewiozły ponad 975 tysięcy pasażerów. Od uruchomienia połączenia w lutym 2013 r. wykonano ponad 1 800 lotów między stolicą emiratu i Warszawą.

– Od momentu uruchomienia połączenia Emirates przewiozły na trasie między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską ponad 975 tys. pasażerów, wspierając rozwój biznesu, handlu i turystyki w tych krajach. Obecnie przewoźnik zatrudnia około 740 Polaków, w tym 667 członków personelu pokładowego i pilotów – chwali się Emirates.

Początkowo połączenie realizował Airbus A330, który w ciągu pierwszych sześciu miesięcy przewiózł na trasie przeszło 78 tys. pasażerów. W listopadzie 2015 r. przewoźnik wprowadził Boeinga 777-300 o większej zdolności przewozowej, który do dzisiaj cieszy się popularnością wśród pasażerów. Od chwili uruchomienia połączenia do końca grudnia 2017 roku na trasie przewieziono blisko 35 tys. ton cargo. Obecnie wśród najczęściej importowanych towarów znajdują się akcesoria odzieżowe, artykuły elektroniczne, sprzęt medyczny i narzędzia. Najważniejsze produkty eksportowe to m.in. leki, kosmetyki, żywność (w tym zwłaszcza świeże owoce) i części samochodowe.