Gran Canaria dla aktywnych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ta wspaniała wyspa jest rewelacyjnym miejscem dla tych, którzy urlop na Wyspach Kanaryjskich chcą spędzić w aktywny i ciekawy sposób. Gran Canaria, znana z urozmaiconej rzeźby ternu i doskonałych warunków do wypoczynku, może im zapewnić moc atrakcji. Jak można spędzić czas na jej terenie? Z jakich atrakcji mogą tu skorzystać aktywni turyści?

Podobnie jak i inne Wyspy Kanaryjskie, tak i Gran Canaria jest miejscem idealnym dla miłośników sportów wodnych. Surfing oraz nurkowanie należą tu do najbardziej popularnych dyscyplin. Doskonałe warunki czekają tu również dla wędkarzy i żeglarzy, dla których wyjątkowo ważnymi punktami są takie porty, jak Las Palmas czy Purto Rico. Ci, którzy chcą skorzystać z morskich atrakcji bez ponoszenia zbędnego ryzyka, mogą skorzystać z wypraw katamaranami. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, dla których możliwość podziwiania delfinów w ich naturalnym środowisku staje się nie lada atrakcją. Miejscami, w których całe rodziny mogą spędzić czas na aktywnej i bezpiecznej zabawie są też znajdujące się na wyspie parki wodne.

Lądowe atrakcje

Na stałym lądzie również można uprawiać wiele ciekawych dyscyplin. Korty tenisowe, pola golfowe oraz tereny przystosowane do jazdy konnej to podstawowe oferty najmodniejszych kurortów którymi kusi turystów Gran Canaria. All inclusive oraz wysoki standard w miejscowych hotelach sprawiają, że można tu również korzystać z wizyt w klubach fitness oraz ośrodkach SPA. Dla turystów szukających nieco mocniejszych wrażeń ciekawą propozycją może stać się lot na paralotni – rozrywka coraz bardziej popularna na Wyspach Kanaryjskich.

Gran Canaria dla piechurów

Na wyspie znanej przede wszystkim z niezwykle urozmaiconej rzeźby terenu znaleźć też można wiele miejsc idealnych dla amatorów górskich wycieczek. Nie brak tu ciekawych tras trekkingowych oraz miejsc idealnych do wspinaczki. Szczególnie popularnym miejscem wśród piechurów jest Pico de Las Nieves (1949 m n.p.m) – najwyższy szczyt Gran Canarii. Szczyt tego wygasłego wulkanu znany jest jako rewelacyjny punkt widokowy, na który bez wątpienia warto się wdrapać.

Dla aktywnych i wymagających turystów na wyspie tej atrakcji nie zabraknie. Pola golfowe i ośrodki sportów wodnych to podstawowa oferta, którą kusi Gran Canaria Wycieczki piesze, które można odbywać po najpiękniejszych terenach tej wyspy są koleją atrakcją, z której mogą skorzystać miłośnicy aktywnego wypoczynku. Dzięki tanim biletom lotniczym oraz ofertom serwisów takich jak www.fly.pl możliwością uprawiania ulubionych dyscyplin w niezwykłej scenerii może się delektować każdy z nas.