Hotel w Krakowie, początek pieszych wędrówek

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kraków o każdej porze roku jest atrakcyjnym celem dla turystycznych wypraw Polaków i obcokrajowców. Dla turystów pieszych przygotowano bogatą ofertę tras. Najczęściej uczęszczaną, bez której wycieczka do Krakowa się nie liczy, jest Droga Królewska, która wiedzie od Kleparza przez Stare Miasto, ul. Floriańską, Rynek Główny, ul. Grodzką, ul. Kanoniczną i kończy się na Wawelu.

Kolejna trasa piesza to Szlak Uniwersytecki, gdzie znajdują się najstarszy gmach Akademii Krakowskiej, przemianowanej po kilkudziesięciu latach od utworzenia na Uniwersytet Jagielloński. Są to m.in. Collegium Maius, gdzie należy zobaczyć dawną Bibliotekę Jagiellońską i aulę oraz wysłuchać kurantu grającego zegara, następnie Collegium Minus, Collegium Novum i Collegium Medium.

Dla wielu turystów pieszych atrakcją jest trasa „Ścieżkami Jana Pawła II”, która wiedzie od dawnych Zakładów Sodowych, gdzie młody Karol Wojtyła pracował w czasie okupacji niemieckiej po kościół Arka Pana w Bieńczycach i opactwo w nowohuckiej mogile. Na Starym Mieście koniecznie trzeba wejść do kościoła o.o. Franciszkanów, gdzie oprócz podziwiania witraży autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, należy usiąść w ławce, oznaczonej tabliczką, gdzie papież modlił się w skupieniu, a na nadwiślańskich Błoniach dotknąć kamienia papieskiego.

Kolejny dzień pobytu w Krakowie należy przeznaczyć na trasę „Kopce Krakowa”. Większość pieszych turystów wie o istnieniu Kopca Kościuszki, ale warto też zobaczyć te mniej znane: kopiec Esterki, kopiec Kraka, kopiec Wandy, kopiec Piłsudskiego, wreszcie najmłodszy i najmniejszy kopiec Jana Pawła II.

Na inne atrakcje potrzeba jeszcze kilku dni. Niezbędny jest więc nocleg, stąd też ogromne zapotrzebowanie na usługi hotelarskie. Tak więc hotele w Krakowie otwierają swoje podwoje dla turystów pieszych, zapewniając im spokojny wypoczynek, relaks i smaczne posiłki. Hotele Ibis i Novotel, do których zaprasza Accorhotels, mieszczą się w centrum, w obrębie Starego Miasta i w pobliżu. Choć Kraków dysponuje wystarczającą liczbą hoteli, mimo to nieodzowna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc noclegowych. Szybko i bezpiecznie można dokonać rezerwacji na stronie internetowej Accorhotels.com. Zostawiwszy bagaż w pokoju hotelowym można śmiało wyruszać na piesze wyprawy po grodzie Kraka.

Rezerwuj tanie hotele Accorhotels w Krakowie szybko i wygodnie