Majorka: najpiękniejsze kurorty hiszpańskiej wyspy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Hiszpańskie wyspy już dawno zyskały uznanie w oczach miłośników wypoczynku nad morzem. Ich piękne plaże i świetna infrastruktura turystyczna zachęcają do spędzania wakacji właśnie na ich terenie. W których kurortach warto się zatrzymać, gdy celem wyjazdu jest Majorka?

Ta wyspa może zadziwić różnorodnością. Piękne plaże i malownicze zatoki można tu spotkać niemal na każdym kroku. Nie brak też terenów idealnych na piesze lub rowerowe wycieczki oraz miasteczek, które swymi zabytkami mogą oczarować każdego. Możliwość spędzania czasu na plaży oraz poznawania najpiękniejszych zakątków Majorki to oferta, dzięki której na tej wyspie cała rodzina może spędzić czas w wyjątkowo atrakcyjny sposób. Dla tych, którzy chcą spędzić czas na Majorce z dziećmi, czekają też doskonałe warunki w licznych kurortach. Hotele przy piaszczystej plaży to doskonała propozycja dla tych, którym marzą się rodzinne wczasy nad ciepłym morzem. W zaplanowaniu wakacji na tej wyspie oraz w wyborze najlepszego miejsca pobytu pomóc może Świat Wypoczynku – portal turystyczny z wycieczkami online, który już dawno stał się cennym sojusznikiem podróżujących rodzin. Tu można znaleźć dokładnie zweryfikowane oferty hotelarzy oraz sprawdzić, jakie atrakcje dla dzieci przygotowano w poszczególnych obiektach. Dzięki polskim animacjom oraz rodzinnym pokojom wypoczynek na Majorce z dziećmi stanie się jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem. W których kurortach można zatem spędzić wspaniałe wakacje nad morzem z dzieckiem?

Najpiękniejsze kurorty hiszpańskiej wyspy

W gronie miejscowości wypoczynkowych, które na Majorce cieszą się wyjątkowym uznaniem, znajduje się Alcudia. Piękne zatoki kuszą ładnymi plażami, a malownicza starówka – wspaniałymi zabytkami. Kameralną atmosferą może się pochwalić z kolei Porto Cristo – najlepszy kurort na rodzinne wczasy, którego dodatkowym walorem są pobliskie jaskinie. To Smocze Jamy – wspaniały kompleks podziemnych jaskiń, które stały się największymi atrakcjami Majorki. Wielu wrażeń może też dostarczyć wizyta w Soller – historycznym miasteczku charakteryzującym się pięknym wybrzeżem, malowniczą okolicą oraz takimi atrakcjami, jak ogród botaniczny i muzeum nauk przyrodniczych.

Dla tych rodzin, którym marzy się wypoczynek nad morzem, Majorka stanowi atrakcyjny cel podróży. Sprawdzone hotele i piękne plaże, ładna pogoda oraz moc atrakcji dla całej rodziny – oto jej główne zalety. Rodzinne wczasy na jej terenie mogą się okazać wspaniałą przygodą dla dużych i małych turystów, a wypoczynek w unikalnej scenerii na pewno każdemu sprawi wiele radości.