Marimekko na pokładach Finnair

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od dziś na pokładach linii lotniczej Finnair zagości wzornictwo znanej fińskiej firmy Marimekko. To efekt podpisanej w zeszłym roku umowy o współpracy.

7 maja Finnair zaprezentował samolot Airbus 330, który ozdobiono wzorem Metsänväki („mieszkańcy lasu”), czyli stylizowanymi, niebieskimi drzewami. Airbus 330, który obsługuje loty z Helsinek do Nowego Jorku i 13 azjatyckich miast dołączył do samolotu, który w październiku zeszłego roku pomalowano w charakterystyczne dla Marimekko maki (Unikko).

– Poprzez współpracę z Marimekko pragniemy przedstawić klientom Finnair ponadczasowe i zarazem nowoczesne fińskie wzornictwo – mówi Anssi Komulainen, wiceprezes ds. obsługi klientów. – Latem nasi pasażerowie klasy biznes otrzymają posiłki na zastawie Marimekko, zaprojektowanej specjalnie dla Finnair, na pokład samolotów zawitają również serwetki, koce, poduszki oraz pokrowce na zagłówki autorstwa Marimekko. Takie same klasyczne wzory ozdobią papierowe kubki, zagłówki oraz polarowe koce i poduszki w klasie ekonomicznej.

Kolekcję „Marimekko for Finnair” na potrzeby linii lotniczych stworzył projektant Marimekko Sami Ruotsalainen we współpracy z Kristiną i Emmą Isola, wykorzystując znane wzory autorstwa Maiji Isoli.

collection 6_business

Zastawę i tkaniny z kolekcji „Marimekko for Finnair” zaprojektowano z uwzględnieniem specyficznych wymagań pasażerskich linii lotniczych. Naczynia używane w klasie biznes wykonano ze specjalnej lekkiej porcelany, co pomaga firmie Finnair zredukować wagę samolotów i tym samym przyczynić się do bardziej efektywnego zużycia paliwa oraz zmniejszenia wydzielania dwutlenku węgla.