Mniej lotów LOT-u

Autor tekstu: , Data publikacji:

W ramach restrukturyzacji nasz narodowy przewoźnik tnie siatkę połączeń. Nie polecimy już m.in. do Rzymu, Bejrutu i Zurychu.

Zmiany dotyczą rozkładu lotów na okres jesienno – zimowy. LOT kasuje połączenia z Warszawy do Bydgoszczy (choć o to połączenia wciąż walczy samorząd Kujawsko – Pomorskiego), Rzymu Stuttgartu, Bejrutu, Kairu i Nicei. Zmniejszy się też częstotliwość lotów do Sztokholmu – z trzech do dwóch dziennie. Zawieszeniu ulegną też operacje do Zurychu, Helsinek i Düsseldorfu. „Oberwie się” także innym polskim lotniskom – LOT nie poleci z Krakowa do Frankfurtu, z Poznania i Katowic do Monachium.

Kasowanie połączeń to wymóg programu restrukturyzacyjnego spółki, który finansuje polski budżet. Choć Komisja Europejska dopuszcza taka pomoc, to jednocześnie wymaga, by linie dokonały restrukturyzacji kosztów oraz zmniejszyły liczbę połączeń tak, by pomoc publiczna nie powodowała większej konkurencyjności względem innych europejskich przewoźników, które z takiej pomocy nie korzystają.

Jak uzyskać odszkodowanie za niewykorzystane bilety lotnicze? Zobacz! >>

Choć LOT w ostatnim czasie poprawił nieco swoje wyniki, na jesieni najprawdopodobniej dostanie kolejny zastrzyk rządowej pomocy – około 400 milionów złotych. Jaka będzie to ostatecznie kwota – dowiemy się w październiku, kiedy przewoźnik wystąpi oficjalnie do ministerstwa skarbu.

Szukasz tanich biletów lotniczych? Sprawdź na www.CentrumLotow.pl! >>