Tanio i wygodnie, czyli jak podróżują polscy biznesmeni

Autor tekstu: , Data publikacji:

Mobilność jest jedną z najważniejszych cech współczesnych biznesmenów. Nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, procedury związane z zawieraniem umów czy też osobista wizytacja w miejscu planowanej inwestycji – wszystko to sprawia, że polscy biznesmeni coraz więcej czasu spędzają poza miejscem zamieszkania. Jak podróżują polscy biznesmeni?

Podstawowe wydatki związane z takimi podróżami to noclegi oraz przejazdy. Ile wydają na te cele polscy przedsiębiorcy?Wbrew pozorom nie są to ogromne kwoty. Podróżowanie w celach biznesowych po Polsce jest dość tanie. Za około 100 – 150 złotych można wynająć w hotelu wygodny apartament. Więcej oczywiście trzeba zapłacić za podróże zagraniczne. Wśród najdroższych miast prym wiedzie Moskwa, w której za dobę w hotelu trzeba zapłacić średnio 700 złotych.Do najtańszych miast zalicza się z kolei Praga, w której noclegi w dobrych hotelach można znaleźć już za 200 złotych.

Port Lotniczy Balice w Krakowie >>

Wydatkiem dość istotnym jest też bilet na samolot. W ten sposób najczęściej podróżują biznesmeni. Nie bez powodu. Najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem w biznesie jest korzystanie właśnie z usług linii lotniczych. Tu niestety możliwości zredukowania kosztów do minimum są dość ograniczone. Wynika to z kilku faktów, głownie z narzuconych terminów takich wypraw oraz z ich spontanicznego charakteru. Niewielu przedsiębiorców jest w stanie wykupić bilet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, wręcz przeciwnie – taki zakup podejmowany jest najczęściej w ostatniej chwili. Na szczęście coraz liczniejsze oferty tanich linii lotniczych i rozwiązania skierowane do biznesmenów pozwalają na poczynienie sporych oszczędności i w tej dziedzinie.

Wygoda za rozsądną cenę

Dla polskich biznesmenów w czasie podróży służbowych liczy się przede wszystkim wygoda oraz możliwość skorzystania z praktycznych rozwiązań. Jednocześnie widoczna jest tendencja do oszczędzania. Polski biznesmen na swe wyjazdy stara się wydać możliwie jak najmniejszą kwotę – szczególnie w trakcie podróży krajowych.Do tych tendencji dopasował się już niejeden hotel Kraków jest jednym z tych miast, w którym przedsiębiorcy mogą znaleźć wygodne i stylowe zarazem obiekty noclegowe, które od początku tworzone były głównie z myślą o podróżach biznesowych. Kuszą atrakcyjnymi cenami, lokalizacją w centrum miasta oraz zapleczem, które w czasie wyjazdów służbowych jest niezbędne. Internet, telefon w pokoju czy sejf na dokumenty – to już standard. Dodatkowo, z myślą o szkoleniach i większych spotkaniach, większość hoteli w porę wyposażyła się w salki konferencyjne oraz niezbędny w takich pomieszczeniach sprzęt audiowizualny. Dzięki temu w mieście Kraka spotkania biznesowe przebiegają w wyjątkowej atmosferze, co sprzyja zawieraniu korzystnych kontraktów.