Najkrótszy rejs Airbusa A380

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze linii lotniczych Emirates Airline uruchomiły połączenie pomiędzy Dubajem, a Kuwejtem. Trwający godzinę i 45 minut lot jest najkrótszym połączeniem obsługiwanym przez Airbusa A380.

Decyzja władz spółki o wprowadzeniu do obsługi lotów pasażerskich pomiędzy Dubajem, a Kuwejtem Airbusa A380 jest związana z obchodami 25. rocznicy rozpoczęcia rejsów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Kuwejtu. Airbus A380 realizujący połączenia z Dubaju do Kuwejtu wspomoże dotychczas operującego na tej trasie Boeinga 777-200LR. Zastosowanie dwóch samolotów obsługujących jedną trasę pozwoli na zwiększenie częstotliwości realizowanych na niej połączeń. W efekcie podjętej przez władze Emirates Airline decyzji loty pomiędzy Dubajem, a Kuwejtem mają być realizowane nawet pięć razy dziennie.

Używany przez Emirates Airline Airbus A380 to samolot o trzyklasowej konfiguracji wnętrza, który zabierze na pokład maksymalnie 489 pasażerów. Pierwsza klasa składa się z 14 prywatnych apartamentów. Klasa biznesowa pomieści maksymalnie 76 podróżnych oferując każdemu z klientów fotele z funkcją spania. Najpojemniejsza jest klasa ekonomiczna, w której samolot oferuje 399 miejsc.

-Pragniemy wyrazić specjalne podziękowania dla Państwa Kuwejt oraz władz lotniczych w tym kraju. Dzięki ciągłemu wsparciu otrzymywanemu z Państwa strony na przestrzeni ostatnich 25 lat dziś możemy z sukcesem uruchomić codzienne połączenie obsługiwane samolotem AirbusA380 pomiędzy Dubajem, a Kuwejtem – powiedział Szejk Majid Al Mualla, wiceprezes ds. operacji handlowych w Emirates Airline.