Nowe kierunki w siatce połączeń Swiss

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wraz z wprowadzeniem letniego rozkładu lotów, Swiss International Air Lines poszerzą ofertę połączeń do Azji i Ameryki Północnej. Nowe bezpośrednie połączenie pomiędzy Zurychem a Singapurem – już w maju.

W ramach letniego rozkładu lotów Swiss zwiększy liczbę połączeń do Azji. Od 12 maja szwajcarski przewoźnik zaoferuje pasażerom bezpośrednie połączenie z Zurychu do Singapuru.Trasa ta będzie obsługiwana przez samoloty Airbus A340-300, oferujące 219 miejsc w trzech klasach pasażerskich. Singapur jest ósmym azjatyckim miastem, do którego będzie można podróżować Swiss.

Szwajcarski przewoźnik planuje także zwiększenie ilości miejsc na trasie Zurych–Pekin, poprzez zastąpienie Airbusów A340, modelem A330. Od końca marca, pasażerowie SWISS będą mogli korzystać również z rozszerzonej oferty na podróże do Ameryki Północnej. Połączenie na trasie Zurych– Newark będzie odtąd obsługiwane przez Airbusy A330, dysponujące 236 miejscami. Podobnie jak miało to miejsce w 2012 roku, częstotliwość rejsów na trasie Zurych–Chicago, od czerwca 2013 zwiększy się z 7 do 11 lotów tygodniowo.

Linie Swiss selektywnie dostosowują swoją europejską siatkę połączeń do wyjątkowego popytu w okresie letnim. Dzięki zmianom w rozkładzie rejsów, zwiększy się liczba połączeń do popularnych miejscowości wypoczynkowych, szczególnie w Europie Południowej. Od kwietnia, na trasie Zurych–Lizbona pojawi się nowe codzienne połączenie, natomiast od lipca do sierpnia w rozkładzie pojawią się dwie nowe destynacje – Olbia i Katania, do których będzie można podróżować odpowiednio dwa razy i raz w tygodniu. Swiss zwiększy także liczbę połączeń na trasie Zurych–Barcelona z 28 do 32 lotów tygodniowo, oraz na trasie Zurych–Dublin z 7 do 9 rejsów.

Zmiany obejmą także siatkę połączeń z lotniska w Genewie. W maju uruchomione zostaną dwie nowe trasy do Olbii i Katanii, na których połączenia realizowane będą dwa razy w tygodniu. Również od maja zwiększy się częstotliwość rejsów na trasach Genewa–Malaga (do czterech tygodniowo), oraz Genewa–Palma de Mallorca (dopięciu tygodniowo). Pod koniec czerwca Swiss uruchomi połączenie z Genewy do Porto, które będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Letni rozkład rejsów szwajcarskiego przewoźnika obejmować będzie 73 miasta w 39 krajach. Połączenia będą realizowane przez flotę 92 samolotów.

Latem Swiss zaoferuje pasażerom połączenia do atrakcyjnych miejsc wypoczynkowych na całym świecie, realizowane dzięki współpracy z linią Edelweiss Air. Z lotniska w Zurychu będzie można polecieć m.in. do Tampa Bay, Vancouver, Male i Punta Cana, a z Genewy do Iraklionu, Kos, Larnaki i na Rodos. Edelweiss Air we współpracy ze Swiss uruchomi także pod koniec marca, trzy razy w tygodniu, połączenie na trasie Zurych–Nowy Jork. Letni rozkład rejsów obowiązuje od 31 marca do 26 października.