Nowe otwarcie dla wrocławskiego biznesu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linia lotnicza SAS wprowadza dodatkowe połączenie do Kopenhagi, jednego z najważniejszych centrów biznesowych i hubów przesiadkowych w Europie. Od 29 października pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław polecą do stolicy Danii aż 12 razy tygodniowo

Skandynawska linia lotnicza SAS to pierwszy zagraniczny regularny przewoźnik, którego samolot będzie „nocował” we Wrocławiu. Dzięki temu od 29 października pasażerowie będą mieli dwa raz więcej połączeń ze stolicą Danii. Dodatkowe rejsy zaplanowano na wczesne godziny poranne. Do Kopenhagi polecimy teraz od poniedziałku do soboty już o godz. 6:20.

– Stolica Dolnego Śląska przyciąga ważnych inwestorów, w tym największe światowe koncerny, jak choćby Nokia czy Volvo. Zwiększa się zapotrzebowanie na podróże biznesowe, a więc popyt na nowe połączenia międzynarodowemówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

– Dodatkowe połączenie z lotniskiem Kastrup to dla nas duży prestiż i nobilitacja. Pokazuje to, że dla największych linii jesteśmy poważnym i liczącym się partnerem, dodaje. O atutach nowego połączenia z Kopenhagą podczas specjalnej konferencji prasowej na wrocławskim lotnisku mówił też Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii w Polsce: – Region Dolnego Śląska ma bardzo wiele do zaoferowania, a uruchomienie dodatkowych połączeń z Kopenhagą ma strategiczne znaczenie dla rozwoju współpracy w zakresie edukacji, turystyki czy biznesu.

Nowe połączenie umożliwi swobodne podróżowanie wylatującym z Wrocławia w porze szczytu komunikacyjnego. To dobra wiadomość zwłaszcza dla regionalnego biznesu. Poranny lot do lotniska w Kastrup otwiera Wrocław na całą gamę globalnych połączeń oferowanych przez ten międzynarodowy hub.

Takie miasta, jak Waszyngton, Chicago, Pekin i Tokio stają się dostępne po zaledwie 75-minutowym locie ze stolicy Dolnego Śląska. Nowe poranne połączenie ze stolicą Danii doskonale uzupełnia ,,biznesową” siatkę połączeń lotniska.

Rejs o godz. 5:55 do Warszawy (LOT), 6:20 do Kopenhagi (SAS), 7:15 do Monachium (LOT, Lufthansa), 8:00 do Frankfurtu (LOT, Lufthansa) – to niezwykle silna oferta. – Godziny wylotów gwarantują optymalizację czasu i wygodny dostęp do światowych metropoliimówi Jarosław Sztucki, dyrektor marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. – W zaledwie kilka godzin można znaleźć się w zupełnie innej części Europy i świata. To zapewnia duży komfort w układaniu planu biznesowej podróżydodaje.

Decyzja linii SAS o wprowadzeniu dodatkowego lotu to efekt rosnącej popularności we Wrocławiu lotów międzynarodowych z oferty regularnych przewoźników. Od początku roku liczba pasażerów korzystających z tego typu połączeń wzrosła o ponad 20 tysięcy, co oznacza wzrost o ok. 12%.

Na tym tle wyraźnie widać rekordowy wzrost zainteresowaniem lotami do Kopenhagi – od stycznia do września bieżącego roku zanotowano tutaj wzrost liczby pasażerów o ponad 180% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Przewoźnik docenił ten potencjał – Kopenhaga wróciła do siatki połączeń wrocławskiego lotniska w maju 2011 roku, początkowo SAS latał do Danii 4 razy w tygodniu, w październiku wprowadzono 2 dodatkowe loty. Teraz dotychczasową ofertę uzupełni 6 nowych połączeń.

Rosnące wyniki w sektorze lotów biznesowych znajdują potwierdzenie w coraz większym zainteresowaniu usługą VIP & Business Services wrocławskiego lotniska. – Naszym najbardziej wymagającym klientom zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie – najlepszy personel, najlepsze wnętrza i najlepiej zlokalizowane miejsca parkingowe.

Wystarczy raptem 50 kroków, aby z podjazdu VIP przejść na pokład samolotu, opowiada Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Pakiet VIP & Business Services to nie tylko oferta skierowana do kadry zarządzającej najwyższego szczebla, lecz także do wszystkich pasażerów, dla których ważna jest ekonomia czasu. – To oferta dla podróżnych, którzy, podróżując na pokładach samolotów linii niskokosztowych czy czarterowych, oczekują jednak standardu obsługi na poziomie business class, dodaje Dariusz Kuś. Wykupienie usługi, której koszt rozpoczyna się od 50 euro, daje możliwość stawienia się na lotnisku zaledwie 20 minut przed odlotem.