Nowe usługi i menu w PLL LOT

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze PLL LOT wprowadzają nowe menu i usługi na pokładach swoich samolotów. Poza nowościami takimi jak karta win LOT poszerzy również ofertę dostępną w ramach pokładowego systemu rozrywki. Wszystkie zapowiadane przez przewoźnika nowości mają zostać wprowadzone do końca czerwca.

Największe zmiany w menu dostępnym na pokładzie samolotu czekają pasażerów korzystających z usług przewoźnika na rejsach transkontynentalnych. W połączeniach dalekodystansowych takich jak loty do Chin czy Ameryki Północnej menu poddane zostanie całkowitej zmianie. Po zajęciu miejsc na pokładzie samolotu pasażerowie otrzymają powitalnego drinka oraz przekąskę. Z kolei po starcie podróżni będą mogli zamawiać dania z nowej karty obejmującej m. in. zupę czy po posiłku lody jako deser – informuje portal pasażer.com.

Kolejną nowością w menu polskiego przewoźnika na dalekodystansowych trasach takich jak połączenia do Polski z Chin i USA będą trzy rodzaje śniadań serwowanych na pokładzie samolotu. W skład bogatej oferty śniadaniowej wejdą śniadania kontynentalne, fitness lub na gorąco. Jednocześnie w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich władze przedsiębiorstwa wzbogacą dotychczasową kartę dań o kartę win oraz o cydr lubelski.

Nowości w pokładowym menu pojawią się również w klasach ekonomicznych na wszystkich rejsach. Tu pasażerowie mogą liczyć na nowe rozbudowane menu wzbogacone daniami sezonowymi. Jednocześnie jak zapewniają władze PLL LOT ceny dań będą konkurencyjne szczególnie w porównaniu z cenami w kawiarniach i restauracjach na lotniskach czy wśród lotniczej konkurencji.

Poza poszerzoną ofertą gastronomiczną dostępną na pokładach samolotów władze przedsiębiorstwa zapowiedziały również podwojenie liczby filmów w pokładowych systemach rozrywki. Udogodnienie to dotyczyć będzie jednak jedynie samolotów pasażerskich typu Boeing 787 Dreamliner w transkontynentalnych rejsach do Chicago, Nowego Jorku, Toronto i Pekinu. Rozbudowany system rozrywki będzie dostępny bezpłatnie we wszystkich klasach na pokładzie samolotu.

Jak informuje portal pasażer.com., modyfikacje mają zostać wprowadzone również w programie partnerskim LOT dla Firm. Główne nowości, które zamierza wprowadzić przewoźnik to możliwość płatności zebranymi punktami za pobyt w hotelach, Business Lounge czy za zakupy w internetowym kiosku pod adresem airkiosk.lot.com.

Jednocześnie latem br. z okazji obchodów 85. rocznicy istnienia LOT-u władze spółki wprowadzą nowe uniformy dla personelu pokładowego. Ideą zarządu przedsiębiorstwa jest ponowne wprowadzenie sukienek dla stewardess. Wprowadzenie zmian oraz nowych udogodnień jest wynikiem powołania przez władze przedsiębiorstwa zespołu badającego i dbającego o poprawny standard obsługi pasażerów.