Curio – A Collection by Hilton. Nowa marka Hilton Worldwide

Autor tekstu: , Data publikacji:

Uznana firma hotelowa Hilton Worldwide wprowadza na rynek nową markę - Curio – A Collection by Hilton. To specjalnie wyszykowane hotele 4 i 5cio gwiazdkowe.

Hotele Curio pomyślane są dla osób, które w podróży poszukują autentycznych przeżyć i lokalnych odkryć. Sieć będą tworzyć starannie dobrane, wyróżniające się cztero- i pięciogwiazdkowe. W języku angielskim słowo „curio” oznacza coś ciekawego, kolekcjonerską perełkę, dlatego każdy hotel Curio będzie inny. Poza niepowtarzalnym charakterem, wspólną cechą wszystkich obiektów będzie najwyższy standard usług, gwarantowany przez markę Hilton. Pierwsze hotele, które podpisały listy intencyjne to SLS Las Vegas Hotel & Casino, Sam Houston Hotel w Houston, Hotel Alex Johnson w Rapid City, Hotel Franklin w Chapel Hill i projekt zlokalizowany w centrum Portland, który nie posiada jeszcze oficjalnej nazwy.

– Właściciele naszych hoteli i klienci od dawna sygnalizowali nam zainteresowanie stworzeniem marki, która będzie łączyła naszą najwyższą jakość i serwis oraz unikalną tożsamość. Biorąc ponadto pod uwagę wielkość rynku hoteli niezależnych i duże zainteresowanie podróżujących autentycznymi wrażeniami uznaliśmy, że nadszedł właściwy moment, by wprowadzić tę markę na rynek. Curio to wyjątkowy projekt – jeden z dwóch nowych koceptów, które planujemy wprowadzić w tym roku — powiedział Christopher J. Nassetta, dyrektor generalny i prezes Hilton Worldwide.

SLS Las Vegas jest zlokalizowany na północnym krańcu Las Vegas Strip, w pobliżu dawnego, wpisanego w historię miasta hotelu Sahara Hotel & Resort. Ten butikowy hotel połączony z kasynem otworzy się po trzyletniej przerwie związanej z kosztującą 415 milionów dolarów renowacją kompleksu – odświeżeniem dwóch istniejących wierz i dobudową trzeciej. Hotel powstał w wyniku współpracy firmy Nazarian, znanej postaci świata design, Philippe Starcka i nagradzanego szefa kuchni, José Andrés. Nieruchomość będzie pierwszym hotelem wypoczynkowym Starcka i największą inwestycją hotelarską na dzień dzisiejszy. Dzięki rozbudowie, ten połączony z kasynem obiekt przyjmie w pokojach i apartamentach ponad 1600 gości. Znajdują się w nim sale konferencyjne o łącznej powierzchni ponad 3000 m2, oraz szereg cenionych lokali gastronomicznych i rozrywkowych. Jego otwarcie nastąpi przed weekendem poprzedzającym amerykańskie Święto Pracy, przypadające w tym roku w poniedziałek 1 września.