Nowe wcielenie warszawskiego Prudentiala

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku warszawski hotel Prudential mieszczący się przy Placu Powstańców Warszawy otrzymał szansę na nowe życie. Krakowski inwestor zapowiedział wznowienie po kilkuletniej przerwie prac remontowych w budynku.

Nowy obiekt hotelarski w stolicy powstanie w budynku przedwojennego hotelu Prudential wybudowanego w latach 30. XX wieku w Warszawie. Inwestorem przedsięwzięcia jest krakowski przedsiębiorca Wiesław Likus, który prace remontowe w budynku rozpoczął już w 2011r. jednak ze względu na stołeczne inwestycje (budowa metra) musiały one zostać wówczas przerwane. Obecnie trwają przygotowania do wznowienia prac w budynku, a zgodnie z zapowiedzią inwestora ma to nastąpić jeszcze w tym roku – informuje portal hotelinfo24.pl.

Zgodnie z projektem odrestaurowany budynek ma zostać podzielony na dwie części biurową i hotelową. Jak zapowiada Likus hotelarska cześć dawnego Prudentiala ma się składać w sumie ze 150 pokoi i apartamentów nawiązujących stylistyką do oryginalnego wystroju lat 30. oraz do stylu art deco. Wchodzących do budynku gości ma witać wykończony taflami szkła dziedziniec mający pełnić funkcje patio. Z kolei na najwyższych piętrach budynku mają powstać mieszkania – póki, co przeznaczenie lokali mieszkalnych na szczytowych kondygnacjach pozostaje jednak tajemnicą.

– Obiekt jest silnie związany z historią stolicy i naszego kraju, a właśnie historia miejsca, w którym realizujemy dany projekt, jest dla nas bardzo ważnym aspektem. Inwestycję komplikuje budowa metra, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mieli dostęp do obiektu i rozpoczniemy jego realizację – wyjaśniał na łamach portalu PropertyNews.pl, Wiesław Likus.