Kiszyniów i …Lublin w siatce Eurolotu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Polski przewoźnik uruchomił pięć nowych kierunków w krajowej i zagranicznej siatce połączeń. Zdaniem Eurolotu wprowadzone trasy są rozwojowe pod względem ruchu turystycznego. Do obsługi rejsów skierowane zostały samoloty pasażerskie Bombardier Q400.

Wczoraj (26.10) Eurolot rozpoczął realizację pięciu nowych połączeń – czterech zagranicznych – z Warszawy do Stuttgartu, Zagrzebia, Dusseldorfu oraz Kiszyniowa, a także jednego krajowego rejsu z Lublina do Warszawy. Połączenia do Zagrzebia, Dusseldorfu i Stuttgartu realizowane są z częstotliwością siedmiu lotów tygodniowo. W przypadku Kiszyniowa są to cztery rejsy w tygodniu, a przeloty z Lublina do Warszawy odbywają się sześć razy w tygodniu. Zdaniem linii uruchomienie właśnie kierunki będą cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród podróżnych (turystów zagraniczne) i pasażerów tranzytowych (połączenie krajowe) – informuje portal pasażer.com.

Wprowadzone przez Eurolot połączenia ze stolicy Polski do Europy mają się przyczynić do znacznego rozwoju ruchu turystycznego i pasażerskiego w Centralno – Wschodniej Europie poprzez połączenie w ruchu lotniczym Polski z Chorwacją, Mołdawią i Niemcami. Z kolei trasa krajowa z Lublina do Warszawy ma stanowić dobre połączenie tranzytowe dla pasażerów, którzy w Warszawie będą podróżować do dalszych lokalizacji z przesiadką w Warszawie.

W związku z wprowadzeniem przez polskiego przewoźnika nowych tras w Kiszyniowie oraz Zagrzebiu odbyły się uroczystości inauguracyjne, w których udział wzięli przedstawiciele polskiej, chorwackiej i mołdawskiej ambasady. Z myślą o klientach Eurolot przewidział z kolei drobne upominki dla pierwszych pasażerów, którzy będą odbywać podróż na nowych trasach przewoźnika.