Kolejne wzory Marimekko na kadłubach Finnair’a

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejna odsłona współpracy Finnair i fińskiej firmy wzornictwa Marimekko. Tym razem nowy wzór otrzymał Airbus A330, którzy już jesienią dołączy do floty azjatyckiej tego fińskiego przewoźnika.

– W tym roku na całym świecie świętowaliśmy pięćdziesięciolecie naszego sztandarowego wzoru Unikko, przypominając ludziom o odwadze i wierze w siebie, które towarzyszyły jego powstaniu. Jesteśmy zadowoleni, że możemy kontynuować obchody i współpracę w dziedzinie wzornictwa wraz z Finnairem, uświetniając je nowym jubileuszowym wzorem Unikko, który wzniesie się w przestworza na kadłubie Airbusa 330, i będzie cieszyć oczy ludzi na całym świecie – mówi Tiina Alahuhta-Kasko, dyrektor operacyjny Marimekko.

Współpraca w zakresie wzornictwa pomiędzy Marimekko i Finnairem rozpoczęła się w 2012 roku, a tkaniny i zastawa zaprojektowana przez Marimekko zaczęły być wykorzystywane we wszystkich samolotach Finnaira w 2013 roku. Kolekcja ta została zaprojektowana w odpowiedzi na potrzeby estetyczne klientów Finnaira przez projektanta Sami Ruotsalainena, z wykorzystaniem oryginalnych wzorów Marimekko stworzonych przez Maiję Isolę. Stosując w kolekcji niebieskie, zielone i szare kolory połączone z klasycznymi nadrukami, projektant chciał oddać ducha fińskiej natury, a także nawiązać do krajobrazu widzianego z samolotu szybującego wysoko ponad ziemią.