Nowosci Appla, czyli iPad 4 i Mini

Autor tekstu: , Data publikacji:

Apple zaprezentowała nowości. Są nimi ulepszony iPad 4 i debiutujący iPad Mini, który będzie miał ekran o przekątnej 7,9 cala i trafi na rynek 2 listopada.

Jaki będzie iPad Mini? Bardzo cienki, obudowa będzie miała grubość zaledwie 7,2 mm. Mini będzie też o połowę lżejszy od iPada czwartej generacji, a jego ekran będzie mógł wyświetlać obraz w rozdzielczości 1 024 x 768.

Sercem urządzenia będzie procesor A5. Ponadto, zostanie ono wyposażone w kamerkę FaceTime HD z przodu i 5-megapikselowy aparat iSight z tyłu.Dostępna ma być wersja obsługująca łączność LTE. Bateria ma działać na jednym ładowaniu przez nawet 10 godzin. Tak jak inne nowe gadżety Apple, tak również iPad Mini będzie posiadał port Lightning. Wszystkie aplikacje dostępne na starszych iPadach będą też kompatybilne z wersją Mini.

Najtańsza wersja, z Wi-Fi i 16 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować 329 dolarów (w Polsce – 1 449 złotych).

IPad czwartej generacji ma ekran taki sam jak poprzednik (9,7 cala) i napędza go szybki procesor A6X, podobno dwukrotnie bardziej wydajny niż ten w 3-ce. Na nowym iPadzie popracujemy do 10 godzin.

Urządzenie posiada też lepszy aparat, szybszą łączność przez Wi-Fi oraz szerszy zasięg dla komunikacji bezprzewodowej w technologii LTE. Poza tym, zgodnie z przewidywaniami stare złączę zostało wymienione na wprowadzony niedawno do użytku port Lightning.

Wersja 16 GB z Wi-Fi kosztuje 499 dolarów (2 199 złotych), natomiast opcja LTE 16 GB została wyceniona na 699 dolarów (2699 zł).