Piąta rocznica A380 w barwach Singapore Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

Singapore Airlines obchodzą wyjątkową rocznicę - piąta rocznicę użytkowania A380 w swoich barwach. SIA ma we flocie największy samolot pasażerki od 25-go października 2007, kiedy to pierwszy A380 odbył rejs z Singapuru do Sydney; lot specjalny, gdyż zyski w całości zostały przekazane na cele charytatywne.

SIA aktualnie ma we flocie 19 samolotów typu A380, które operują do 10 destynacji na całym świecie: do Frankfurtu, Hong Kongu, Londynu, Los Angeles, Melbourne, Nowego Jorku, Paryża, Tokio i Zurychu.

Przez minionych pięć lat SIA przewiozło samolotami A380 ponad 9 milionów pasażerów, wykonało 24.000 rejsów, które łącznie trwały około 240.000 godzin. Linie ciągle odnotowują duże zainteresowanie wielokrotnie nagradzanym produktem jakim jest wyposażenie kabin nowego superjumbo, bardziej przestronne, cichsze i o większym komforcie.

– Bardzo się cieszymy, Że dziś możemy świętować piątą rocznicę A380 w naszych barwach. Nasza flota A380 cieszy się dużym powodzeniem naszych pasażerów i nadal będzie pełnić znaczącą rolę na obsługiwanych przez nas trasach, powiedział Zastępca Prezesa ds. Handlowych SIA, Mr Mak Swee Wah.

Dla uczczenia tej wyjątkowej okazji SIA obdarował 25 października 2012 prezentami wszystkich pasażerów będących na pokładach A380 lecących do lub z Singapuru. Otrzymali oni kosmetyczki podróżne, ręcznik do rąk wraz ze specjalną, okazjonalną etykietką. Tego dnia serwowane były także na tych rejsach specjalnie zaprojektowane czekoladki ta tę okoliczność. Pasażerowie będą mogli także nabyć inne gadżety z A380 jak okazjonalne bransoletki czy torby, od grudnia 2012 do lutego 2013 w sklepie KrisShop.

Częścią obchodów piątej rocznicy A380 w barwach SIA był konkurs ogłoszony w sierpniu 2012 na przelot dziewiczym rejsem 19-go A380 z fabryki Airbus w Tuluzie, we Francji.