Singapore Airlines z najdłuższym lotem na świecie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Azjatycki pięciogwiazdkowy przewoźnik Singapore Airlines otworzył najdłuższą na świecie trasę lotniczą, łączącą Singapur z Nowym Jorkiem. Połączenie obsługuje nowoczesny Airbus A-350-900ULR.

Najdłuższa na świecie trasa Singapur – Nowy Jork liczy 16 627 kilometrów (8978 mil morskich). Lot trwał nieco ponad 17 godzin. Nową trasę obsługuje nowy samolot koncernu Airbus – A350 – 900 ULR (Ultra Long Range). Trasa Singapur – Nowy Jork ma być początkowo obsługiwana dwa razy w tygodniu. Od 18 października już codziennie.

Pasażerowie mogą na pokładzie korzystać z nowej generacji WIFI, bazującej na modemach Panasonic Avionics.  Z kolei urządzenia rozrywki pokładowej IFE zostały skonfigurowane w taki sposób, że rekomendują użytkownikom treści dopasowane do jego upodobań i historii odwiedzanych stron i treści.

Co ciekawe, samoloty obsługujące nowe połączenie nie posiadają klasy ekonomicznej, tylko klasę pierwszą, biznes oraz premium economy. W przeszłości Singapore Airlines latał już na tej trasie. Teraz, po pięciu latach, wznowił połączenia. Samolot przy starcie z Singapuru posiadał w swoich zbiornikach 111.5 tony paliwa lotniczego i spalił w czasie lotu 103,2 tony paliwa.