SingapuReaktywacja. Miasto wielu możliwości 

Autor tekstu: , Data publikacji:

Singapur to miejsce oferujące turystom szereg wyjątkowych atrakcji i całą masę niepoznanych jeszcze zakątków. Wraz z ponownym otwarciem granic i poluźnieniem protokołów bezpieczeństwa, Miasto Lwa zaprasza podróżnych pragnących odkryć nowe atrakcje i doświadczyć wyjątkowych przeżyć. Tutaj, jak nigdzie indziej, można odkrywać bogactwo kulinarnych smaków, podziwiać pionierskie przykłady technologii wspierającej zrównoważony rozwój, doświadczyć doznań poszerzających nasze horyzonty, jak również znaleźć mnóstwo sposobów na regenerację ciała i umysłu. Granicą jest tylko nasza wyobraźnia.

Singapur oferuje wyjątkowo szeroki wybór atrakcji i rozrywek, które umilą każdą podróż. Od wyrafinowanej gastronomii, przez nieustannie rozwijaną i urozmaiconą bazę noclegową, po niezrównane atrakcje i rozrywki. Jedno jest pewne: tu nie sposób się nudzić.

Kuchnia kreatywna

Singapurska gastronomia kusi szerokim wyborem wykwintnych restauracji oferujących dania, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy. Jedno z takich miejsc o nazwie Open Farm Community powstało w wyniku współpracy firmy The Spa Esprit Group ze znanym szefem kuchni Ryanem Cliftem i obsypaną wieloma nagrodami inicjatywą Edible Garden City. Położona pośród bujnej roślinności restauracja Dempsey Hill szczyci się wyśmienitymi daniami inspirowanymi kuchnią Zachodu, przyrządzanymi na bazie produktów lokalnych i sezonowych. Co ważne, lokal ten współpracuje z miejscowymi producentami, trudniącymi się rolnictwem ekologicznym na terenie całej Azji Południowo-Wschodniej.

Kolejnym niezwykłym miejscem jest znajdujący się na terenie byłem bazy lotniczej lokal The Summerhouse urządzony w urokliwym bungalowie w stylu kolonialnym. Restauracja przyciąga gości nie tylko sielską lokalizacją, ale także doskonałą, nowoczesną kuchnią europejską. Ponadto, wspierając spółdzielnie rolnicze zrzeszające hodowców, producentów i kelongi (tradycyjne platformy morskie zbudowane do połowów), The Summerhouse promuje zrównoważone metody upraw. W przygotowanych tu daniach wykorzystuje się jedynie sezonowe produkty, takie jak świeży czerwony lucjan podawany z dojrzałymi pomidorami czy też risotto z grzybami z lokalnych upraw.

Czy wyobrażacie sobie rzeczywistość, w której roboty przygotowują i podają wam jedzenie? Kto już teraz chciałby poczuć przedsmak tego, jak będzie wyglądała gastronomia przyszłości, może zajrzeć do Ratio – pierwszej na świecie zrobotyzowanej kawiarni. Większość pracowników tego futurystycznego lokalu otwartego w listopadzie 2020 roku stanowią roboty, które z niebywałą precyzją parzą wyśmienitą kawę, a nawet tworzą misterne wzory latte art.

Wreszcie dla osób spragnionych prawdziwie ekstremalnych doznań kulinarnych Singapur ma coś ekstra: lokal o nazwie Absurdities, będący zaprzeczeniem wykwintnej restauracji, jednak nie w sensie gorszej jakości, a jedynie całkowicie odmiennych doświadczeń smakowych. Goście udają się tu w niebywałą podróż kulinarną, zwiedzając sześć wyjątkowych sal, z których każda została zaprojektowana tak, aby wzmacniać doznania ze spożywania serwowanych tam potraw.

Nowe hotele

Dziedzictwo Singapuru, wielowiekowa kultura tego miejsca przejawia się również w wyszukanym standardzie, jaki oferują najlepsze hotele w mieście. I choć w ostatnich latach branża hotelarska doświadczyła zawirowań, to dziś, po zniesieniu większości restrykcji, goście znów mogą cieszyć się wygodą singapurskich hoteli, w tym takich, które niedawno powstały lub przeszły renowację.

1 grudnia 2020 roku po gruntownym remoncie swoje podwoje otworzył hotel Parkroyal Marina Bay. Obiekt ten pierwotnie oddany do użytku w 1987 roku, był pierwszym singapurskim budynkiem, pod dachem którego urządzono wielki ogród. Dziś mocno się tu stawia na rozwiązania proekologiczne i takie, które gwarantują dobre samopoczucie gości. Hotel mieści się w dzielnicy Marina Bay, w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego Marina Square oraz centrum kongresowego Suntec Convention Centre. Wśród wielu jego atrakcji, oprócz wspomnianego wcześniej bujnego ogrodu, znajdziemy tu m.in. wysoką na 13 metrów ścianę zieleni oraz imponującą kładkę Sky-Bridge zawieszoną na poziomie czwartego piętra.

Kolejnym ciekawym miejscem na singapurskiej scenie hotelowej jest Dusit Thani Laguna Singapore. Obiekt ten oddany do użytku w 2020 roku mieści się na terenie klubu golfowego Laguna National Golf and Country Club i oferuje swoim gościom mnóstwo atrakcji, w tym całodzienną restaurację serwującą dania kuchni z całego świata, spa Devarana Wellness, całodobowe centrum fitness DFiT, trzy odkryte baseny, zajęcia FloatFit HIIT lub FloatFit Yoga, trzy korty tenisowe oraz dwa mistrzowskie pola golfowe.

Jednym z najnowszych singapurskich hoteli jest otwarty w marcu 2021 roku Clan Hotel. Ten nowoczesny obiekt znajdujący się na placu Far East Square jest przykładem udanego połączenia luksusu z nowatorskim podejściem do dziedzictwa kulinarnego Singapuru. Oferta hotelu skierowana jest głównie do nieco młodszej klienteli biznesowej i mocno nawiązuje do historii miasta, czyli czasów pierwszych osadników i klanów, gdzie stawiano na takie wartości jak rodzina, jedność i współdziałanie.

Mnóstwo atrakcji

Singapur może się poszczycić szerokim wachlarzem atrakcji i rozrywek, w tym parków, ciekawych obiektów rekreacyjnych i miejsc idealnych do spędzania czasu w większej grupie.

Jedną z najbardziej kultowych atrakcji Miasta Lwa są ogrody Gardens by the Bay będące prawdziwym azylem dla miłośników przyrody i początkujących miłośników ogrodnictwa. Ogrody te składają się z trzech odrębnych stref: Bay South Garden, Bay East Garden oraz Bay Central Garden. Razem tworzą one jedyną w swoim rodzaju zieloną oazę, która od 2012 roku nieprzerwanie zdobywa wiele nagród i pochwał.

Aby przekonać się, jak sztuka i natura przeplatają się ze sobą, warto odwiedzić wielofunkcyjny, dziesięciopiętrowy kompleks Jewel będący częścią lotniska Changi. Jewel to prawdziwa miejska oaza obfitująca w niezwykłe atrakcje, takie jak choćby 40-metrowy wodospad pod dachem o nazwie Rain Vortex (największy wodospad tego typu na świecie), pięciopoziomowy ogród Forest Valley z tysiącami gatunków egzotycznej roślinności, oraz Canopy Park z ogrodami i zapleczem rekreacyjnym.

Miłośnicy słodkości nie mogą przegapić jedynego w swoim rodzaju Muzem Lodów (The Museum Of Ice Cream). To wyjątkowe miejsce otwarte w sierpniu 2021 roku poświęcone jest w całości temu słodkiemu, zimnemu przysmakowi, oferując zwiedzającym szeroką gamę przeżyć i instalacje oddziałujące na wszystkie zmysły. Nie trzeba dodawać, że kolorowy wystrój muzeum stanowi także idealne tło dla niezapomnianych fotek na Instagrama. Na terenie muzeum mieści się również ogromny, kolorowy basen cukierkowy (Sprinkle Pool) oraz smoczy plac zabaw (Dragon Playground) inspirowany singapurskimi miejscami zabaw dla dzieci.

Inną ekscytującą atrakcją, która spodoba się zwłaszcza młodszym podróżnikom, jest HydroDash – jedyny w Singapurze pływający park wodny. Otwarty we wrześniu 2020 roku i położony tuż przy plaży Sentosa’s Palawan Beach, ten gigantyczny nadmuchiwany i jedyny w swoim rodzaju plac zabaw składa się z czterech różnych stref o trzech poziomach trudności. Znajdują się tu m.in. trampoliny, długie zjeżdżalnie, huśtawki oraz tor przeszkód.

Na koniec prawdziwa gratka dla wielbicieli niebiańskich zapachów w postaci perfum. Scentopia to nowo otwarta atrakcja mieszcząca się na wyspie Sentosa i poświęcona w całości zapachom i procesowi powstawania pachnideł. Można tu dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat przemysłu kosmetycznego, powąchać najpopularniejsze składniki perfum, a także opanować podstawy łączenia zapachów, aby na koniec stworzyć swoją własną unikalną wodę toaletową.

Jedną z najbardziej kultowych atrakcji Miasta Lwa są ogrody Gardens by the Bay, będące prawdziwym azylem dla wielbicieli przyrody i początkujących miłośników ogrodnictwa.

Singapore Airlines. Komfort w parze z luksusem

Położony w sercu Azji Południowo-Wschodniej Singapur jest dla podróżnych wrotami do innych ważnych miast regionu, jak również kluczowym hubem dla osób zmierzających do Australii i Nowej Zelandii.

Singapur to prawdziwy tygiel kultur Azji i zagłębie atrakcji, a narodowy przewoźnik tego kraju – linie Singapore Airlines oferują dogodną siatkę połączeń realizowanych przez singapurskie lotnisko Changi. Port ten jest szczególnie chwalony przez pasażerów zmuszonych do dłuższego oczekiwania na swój lot przesiadkowy, ponieważ Changi to port obfitujące w różnorodne atrakcje: niezliczone sklepy, lokale gastronomiczne oferujące różnorodną kuchnię oraz wygodne saloniki, w których wypoczniemy przed dalszą podróżą.

Osobom rozpoczynającym podróż z Polski i podróżującym do Singapuru, Singapore Airlines – w ścisłej współpracy z partnerskimi liniami lotniczymi – oferuje codzienne połączenia z głównych regionalnych portów lotniczych w Polsce: Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia – do wielu miast w Europie. Dzięki temu podróżni mają okazję doświadczyć najwyższej jakości usług oferowanych z największych europejskich hubów, takich jak Amsterdam, Frankfurt i Monachium. To właśnie w tych portach lotniczych Singapore Airlines wita pasażerów na pokładach swoich maszyn, gwarantując im niezapomniane wrażenia.

Kabiny Premium w Singapore Airlines

Fotel rozkładany na płasko i dostęp do przejścia w biznes klasie

Wszyscy pasażerowie klasy biznes na pokładach samolotów Singapore Airlines mają bezpośredni dostęp do przejścia. Środkowe fotele są wyposażone w specjalną przegrodę, którą można całkowicie podnieść lub opuścić, aby stworzyć dwa w pełni płaskie łóżka. Fotel, płynnie rozkłada jący się do pozycji płaskiego łóżka, posiada miękkie wezgłowie dla większego komfortu pasażera podczas snu. W komplecie znajduje się oczywiście pościel, kołdra i poduszki. Warto pamiętać, że fotele w klasie biznes w Boeingach 737-800NG, które obsługują trasy regionalne w Azji Południowo-Wschodniej, również rozkładają się na płasko, ale niektóre z nich nie mają bezpośredniego dostępu do przejścia.

Book the Cook

„Book the Cook” to niezapomniane doznania kulinarne oferowane przez Singapore Airlines. Jednym z atutów tej spersonalizowanej usługi cateringowej jest szeroki wybór posiłków dostępnych na pokładzie, wśród których znajdują się przepisy autorstwa tzw. Międzynarodowego Panelu Kulinarnego singapurskiego przewoźnika. Tak wykwintny posiłek, w połączeniu z wybornym szampanem i winami z najlepszych winnic na świecie, to gwarancja prawdziwej podniebnej uczty. Opcja „Book the Cook” jest dostępna w klasie biznes i Premium Economy na wybranych trasach.

Klasa Premium Economy

Fotele w klasie Premium Economy są szersze niż w zwykłej klasie ekonomicznej, zapewniając pasażerom więcej wygody. Dzięki wbudowanej podpórce pod łydki oraz podnóżkowi drzemka w takim fotelu to sama przyjemność. Pasażerowie klasy Premium Economy mają także zapewniony szereg przywilejów i są traktowani priorytetowo, zarówno przy odprawie, wejściu na pokład, jak i przy odbiorze bagażu.

Klasa Ekonomiczna

Wszystkie fotele w tej klasie mają regulowane zagłówki oraz dodatkowe schowki na rzeczy osobiste. Każdy fotel posiada także własne gniazdko elektryczne i port USB, dzięki czemu podróżni mogą być pewni, że ich urządzenia przenośne będą w pełni naładowane, gdy wylądują w porcie docelowym.

Linie lotnicze Singapore Airlines są członkiem sojuszu Star Alliance. Oznacza to, że podróżni posiadającym karty lojalnościowe innych przewoźników należących do Star Alliance (np. Miles and More) mogą gromadzić i wymieniać mile w Singapore Airlines. Pasażerowie mogą również dołączyć do programu partnerskiego Singapore Airlines o nazwie KrisFlyer, w którym oferowane są różnorodne przywileje, takie jak darmowy internet Wi-Fi na pokładach wszystkich maszyn singapurskiego przewoźnika z wyjątkiem Boeingów 737-800NG.

Singapore Airlines oferuje codzienne połączenia z głównych regionalnych portów lotniczych w Polsce.