Niezapomniane doświadczenia kulinarne w Singapurze

Singapur to prawdziwy raj dla smakoszy. Znajdziemy tu zarówno całą masę wybornych restauracji, słynne na cały kontynent centra gastronomiczne, jak i przepyszne acz proste jedzenie sprzedawane z ulicznych straganów. Jeśli natomiast marzy nam się posiłek w nietypowym otoczeniu, to w Singapurze takich miejsc jest również co nie miara.

Kulinarny Ekspres w ogrodzie Night Safari

„Kulinarny Express” (Gourmet Safari Express) odbywający się w parku Night Safari to prawdziwa gratka dla wielbicieli stołowania się w niebanalnych miejscach, składająca się z przejażdżki po słynnym ogrodzie zoologicznym oraz wykwintnej, pięciodaniowej kolacji przy świecach. Na każdym z przystanków Nocnego Safari, goście raczą się smacznym daniem, do którego serwowane są wyborne trunki i napoje bezalkoholowe.

Nocne Safari – wieczór w dżungli

Dla grup liczących 25 lub więcej osób istnieje możliwość zorganizowania tzw. „Wieczoru w dżungli” – który obejmuje trzydaniową kolację z deserami i winem, serwowaną w jedynym w Singapurze namiocie tipi. Goście spożywają posiłek w towarzystwie tzw. ambasadorów zwierząt, jednocześnie racząc oczy malowniczym widokiem na zbiornik wodny Seletar.

Posiłek w Galerii Oceanicznej S.E.A. Aquarium

Na wypoczynkowej wyspie Sentosa mieści się wspaniałe oceanarium S.E.A Aquarium, a jego częścią jest Galeria Oceaniczna, gdzie można podziwiać barwną faunę morską zamieszkującą tutejsze wody. Ławice ryb i płaszczki przemierzające dostojnie spokojną toń…wszystko to wydaje się tutaj być niczym na wyciągnięcie ręki.

W Galerii Oceanicznej odbywają się liczne koktajle i uroczyste kolacje.  Imprezę może uświetnić zespół grający muzykę na żywo. Istnieje także możliwość wynajęcia nurków, którzy pod wodą będą przekazywać gościom wiadomości na specjalnych kartach.

Uczta na pokładzie żaglowca Royal Albatross

Rejs żaglowcem Royal Albatross, który o zmroku odbija od nabrzeża w kurorcie Resorts World Sentosa, to niezapomniane przeżycie dla każdego pasażera. Co ciekawe, kilka lat temu jednostka ta pojawiła się w kultowym filmie o przygodach Batmana, zatytułowanym „Mroczny Rycerz”, jednak na co dzień służy turystom, pragnącym uchwycić z jej pokładu pocztówkowy zachód słońca.

W wybrane soboty każdego miesiąca królewski żaglowiec wyrusza w drogę wzdłuż wybrzeża Singapuru, racząc gości wytworną kolacją z napojami i rozrywką na najwyższym poziomie. Jacht ten można także wyczarterować na prywatny rejs lub nocleg, ponieważ na jego pokładzie znajduje się świetnie wyposażony bar i kuchnia restauracyjna, a także pięć wygodnych kajut pasażerskich z łazienkami.

Party na plaży w Tanjong Beach Club

Jeśli natomiast lubimy wygrzewać się na słońcu, to idealnym miejscem do tego celu będzie mieszczący się na południowym wybrzeżu Sentosy klub plażowy Tanjong Beach Club wraz z barem i restauracją. Posiłki można tu spożywać zarówno wewnątrz jak i na świeżym powietrzu, by po sytej uczcie rozłożyć się na wygodnym leżaku przy basenie albo na plaży z widokiem na spokojne wody morza.

Dzięki bogatemu zapleczu i obszernemu menu, w którym dominują dania kuchni międzynarodowej, w Tanjong Beach Club można zorganizować imprezę firmową, wesele, a nawet premierę produktu. Warto nadmienić, że w 2014 roku renomowany przewodnik Conde Nast Traveller uznał Tanjong Beach Club za jeden z najlepszych klubów plażowych na świecie.

Podniebna restauracja, czyli Singapore Flyer

Zaliczyliśmy już posiłki na morzu i lądzie. Pora zatem na iście podniebną ucztę, czyli Singapore Flyer’s Premium Sky Dining Flight. Pod tą nieco przydługawą nazwą mieści się przejażdżka największym w Azji diabelskim młynem, gdzie na wysokości 165 metrów rozciąga się przed naszymi oczami niczym niezmącony widok na miasto i jego okolice. Kiedy zapada zmrok widok setek tysięcy świateł rozświetlających panoramę Singapuru potrafi zaprzeć dech w piersiach. Tym bardziej, kiedy dopełnia go wykwintna czterodaniowa kolacja serwowana przez dedykowanego nam kelnera.

Jak widać, Singapur oferuje wielbicielom dobrego jedzenia niezliczone przeżycia kulinarne w połączeniu z doznaniami, jakich trudno szukać w jakimkolwiek innym miejscu na świecie.